Wpis z mikrobloga

A kadrowi i księgowi w ramach pracy mieli miesiąc


@zibizz1: Jaki miesiąc jak w sobotę zmienili nowy ład rozporządzeniem xD U mnie wypłata dzisiaj i sobie teraz siedzimy bo główna księgowa już zdecydowała, że nie wysyłamy bo nie wiemy jak ją policzyć xDDD I tak czytam od rana rozporządzenie z którego nic nie rozumiem. Objaśnień brak. W międzyczasie było tu już ze 100 pracowników pytać, które wnioski muszą złożyć, żeby nie
@ostrykuc666: a jak było do tej pory? bo pewnie będzie tak samo. To nie jest pierwsza zmiana w prawie od tysiąca lat i jakoś sobie musieli radzić z tym że kiedyś powiedzmy urlop macierzyński trwał X a nie Y, potem weszło jakieś Kosiniakowe itd. sytuacja lekko zmieniła i nadszedł 1 egzamin gdzie ta zmiana już obowiązywała to teraz powinni sobie poradzić tak samo.
@ostrykuc666: imo powinni mieć PŁ na egzaminie, nawet w ramach przygotowania się do tego, jaki to pokręcony zawód wybrali ( ͡° ͜ʖ ͡°) przecież i tak rekordowo produkujemy nowego prawa, które w dodatku jest skomplikowane, więc PŁ to jedynie większa tego ilość na raz. Ale tak czy siak co chwila coś się zmienia
@stan-tookie-1: Sytuacja nie zmieniła się lekko. Takiej rewolucji podatkowej jeszcze nie było. Dotąd były niewielkie zmiany, które można było przyswoić w weekend. Tutaj mowa o uczeniu się całego materiału od nowa. Poza tym zazwyczaj przy dużych zmianach daje się ludziom minimum rok czasu na przyswojenie wiedzy i dostosowanie programów (nauczania i księgowych). Tutaj nowy ład przegłosowali chyba w listopadzie xD

Pamiętam, że na studiach miałam taką sytuację, że miałam mieć egzamin
@ostrykuc666: Na studiach mam przedmiot związany z podatkami, cały semestr zadania jakie były robione były związane ze starym systemem podatkowym, zaś kolokwium za tydzień mam już z wielkiego wału, będzie wesoło ( ͡° ͜ʖ ͡°)