Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@ravau: swietna rada, naprawde zajebista, taka sama jak:
Nie wydawaj 50k na auto, doloz kolejne 50 i kup cos lepszego
Nie kupuj uzywanego xboxa one za 500, doloz 2000 i kup series X ¯_(ツ)_/¯
Ziomek pisze ze chce wydac 1500na telefon a Ty mu proponujesz
Norda za 1800
S20fe za 2000
A52s za 2000

Jak szuka za 1500 to nie szuka topowego (bo wie, ze za ta cene nic takiego nie
@kavior: jak masz ból dupy o 300zl, to najwidoczniej jesteś dzieckiem xD bo dwa wyjścia do pizzeri = te trzysta złotych, a Nord2 jest dużo lepszy niż realme ;-)

A porównywanie dołożenia 50k+50k przy kupnie samochodu, do dołożenia 500zl tylko utwierdziło mnie w przekonaniu, że z kieszonkowego zbierasz na takie rzeczy jak telefon. Gdybym doradził iPhona 13, czy jakieś Galaxy S21 ultra, zrozumiałym wypowiedź, a tak to tylko mnie rozbawiles :)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ravau: ale to dalej jest ponad 30% ceny. Ja bolu dupy nie mam o 300zl, ale jesli OP szuka telefonu xa 1500, to zakladam, ze tyle ma do wydania.

//30% ceny do proponowanych za 2000
@kavior: rozumiem, że 30% brzmi groźnie, ma to sens, bo to czysta matematyka, ale jeszcze raz:
Nie proponuje zakupu auta za 130000 zamiast zakładanych 100000 maksymalnego budżetu, tylko dołożenie 300-500zl do sprzętu z którego będzie codziennie korzystał, gdzie wartość pieniądza tak spadła, że te 300zl zostawia się w spożywczym przed weekendem.

Zresztą, zawsze tak się kończą zakupy elektroniki, budżet niby sztywny, a potem coś i tak zawsze człowiek dokłada ;-)

Kończąc:
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ravau: chodziło mi ogólnie o dokładanie kasy pomimo przeznaczonego.na ten cel budżetu. Jesli chodzi o samochody, to był przykład, jak ludzie na wykopie reaguja na 'jaki samochod kupic za 20 000' to wyskakuja z ofertami za 50k.

Druga sprawa jest taka, ze jak szukam przykładowo jak tutaj telefonu, to rozeznanie co dostanę za te 1500 już mam. Nie potrzebne mi 2 aparaty z przodu, zdjecia robie okazjonalnie, no fajnie by było
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ravau: i taka mala dygresja. Mam oneplus 7t, siedze na reddicie i to, jak oneplus traktuje klientów powoduje, ze wiele osob już sobie tej marki nie kupi, w tym ja. Ten co mam ma już 2,5 roku i nie będę go zmieniac bo dziala wyśmienicie. Ale support, szczególnie nowszych modeli jeszcze tych, ktore maja mieć update do nowszych andkow, tak samo jak obietnice ktore juz sa, tak bliziutko, po czym jednak