Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
hej mam pytanie odnosnie prawnej zmiany nazwiska

moje nazwisko od strony ojca właściwie całe życie źle mi sie kojarzy. mam za sobą historię przemocy psychicznej, ojciec nadużywał przez większość mojego życia alkoholu oraz narkotyków. Rodzina od strony ojca, z którymi się wychowywałem (dziadkowie, wujkowie) to tak właściwie praktycznie same osoby uzależnione od alkoholu. Od młodego byłem świadkiem przemocy psychicznej, nadużyć, również często zdarzała się przemoc fizyczna w stosunku do innych członków rodziny. Nie wspominam najlepiej okresu mojego dzieciństwa, byłem też świadkiem tego jak osoby, z którymi się wychowywałem z tych powodów same wpędzały się w nałogi, straciłem kilka bliskich osób przez to.

Ogólnie naprawdę długo mógłbym opowiadać, ale chodzi mi zwyczajnie o to że po tych wszystkich latach (mam 23 lata), kiedy już ułożyłem sobie życie, odciąłem się od tych wszystkich ludzi i psychicznie stoję całkiem stabilnie, chciałbym zakończyć pewien etap w swoim życiu i od długiego czasu myślę nad zmianą nazwiska.

Czy w przypadku takiej sytuacji jak moja, gdzie fakt posiadania takiego nazwiska przypomina mi te wszystkie traumatyczne sytuacje i nie pozwala mi się psychicznie uporać do końca z tym wszystkim, zmiana nazwiska będzie uzasadniona i mogę liczyć na pozytywne rozpatrzenie wniosku?

dziękuję za pomoc
#prawo #nazwiska #kiciochpyta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61d9f1db38d544000b246b0b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 6