Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#polskilad #nowylad #zus #firma #it #ksiegowosc #ryczalt #pytaniedoeksperta #podatki
Hej, prowadzę sobie sam księgowość, jestem na ryczałcie. Działalność założona w listopadzie, w grudniu najpierw płaciłem jako ulga na start składkę zdrowotną za listopad, w grudniu zrobiłem dra za listopad. Na koniec grudnia tak jak m.in tutaj było radzone zapłaciłem też składkę zdrowotną za grudzień. Pytanie - czy teraz w styczniu muszę składać ZUS DRA za grudzień? Wcześniej było tak że jeśli kwoty składek zus się nie zmieniały to zus automatycznie deklaracje przenosił, "kopiował". Teraz w polskim ładzie wiem, że trzeba co miesiąc składać deklarację, ale począwszy od lutego z tego co rozumiem (tzn deklaracja za styczeń w lutym, za luty w marcu etc). Pytanie czy w mojej sytuacji jeśli składkę za grudzień płaciłem w grudniu, jest taka sama stawka jak za listopad, to czy muszę składać teraz zus dra za grudzień czy nie muszę? Infolinia ZUS niestety taka kolejka że po kilku próbach zrezygnowałem, inforlinia polskiego ładu leży, a nie mam księgowości i nie uśmiecha mi się płacić za poradę księgową 100pln

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61d5b0e737651b000a906e93
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 6
  • Odpowiedz
  • 2
@AnonimoweMirkoWyznania dla pewność trzeba ją było złożyć w grudniu (nie było ku temu żadnych przeszkód). Teraz już nie składaj, zasada kopiowania powinna nadal obowiązywac dla grudniowej składki.
  • Odpowiedz
ZepsutyGrabarz: Dzięki za pomoc! Nie rozumiem tych złośliwych komentarzy, właściwie napisze mocniej - o co wam kur$$ chodzi z takimi komentarzami? Ryczałt i jedna faktura bez bycia vatowcem to 10 min roboty na miesiąc kiedy się korzysta z platform do księgowania. Przynajmniej wiem co się dzieje i że dokumenty wysłane na czas. Mając pracowników czy dużo faktur bym się w to sam nie bawił ale come on z tekstami że nie
  • Odpowiedz