Wpis z mikrobloga

Mam bardzo zatargetowane pytanie bo najprawdopodobniej konkretnie to posiadaczy/ogarniaczy oleda LG CX. Z jakich ustawień korzystacie do filmów w trybie HDR? W Dolby Vision wydaje mi się, że mam wszystko ustawione w prawidłowy sposób. HDR do ps5 też. Ale HDR do filmów to w sumie już wreszcie nie wiem co mam ustawić. Jak rozumiem najlepiej tryb Kino? Z tego co mówi Vincent z youtuba, powinno się zmienić Ostrość na 0, Kolor na 50 i odcień na 0 dla najbardziej prawidłowych ustawień. A dynamiczne mapowanie tonów do filmów ma być włączone? Z tego co widzę to na wszystkich trybach domyślnie jest włączone, nawet na filmmaker mode. Naoglądałem się, że dynamiczne mapowanie tonów to zło i powinno się je wyłączyć albo najlepiej ustawić na profil HGiG, ale było to mówione w kontekście konfiguracji dla PS5 i tak też ustawiłem na źródle gdzie jest podłączona konsola. Ale jak sobie zmieniam profil Kino to mogę tylko włączyć lub wyłączyć.
#oled #telewizory #lg
  • 3
  • Odpowiedz
@yeradd: teoretycznie na filmmaker

o ile vincent zdaje się wiedzieć o czym gada to to żeby biały ustawić na 50 na ciepły to moim zdaniem #!$%@? głupoty. Tak się nie da oglądać, bo wszystko wtedy jest żółte. Szczególnie że w trybie DV gdzie balans bieli jest brany z metadanych, obraz w ogóle nie przypomina tego co on mówi żeby ustawić (ciepły 50) w zwykłym HDR.
  • Odpowiedz
  • 0
@yeradd ja oglądam na filmmaker mode; jak na Netflix jest Dolby Vision to wtedy filmmaker mode jest niedostępne ale biorę kino albo kino domowe i ręcznie wyłączam wszystkie "ulepszacze".
  • Odpowiedz
@FLAC: @mlnrz: no ja właśnie finalnie chyba zostanę na "Kino" z ustawionymi neutralnymi ustawieniami tymi co Vincent i inni podawali i wyłączyłem też wreszcie dynamiczne mapowanie tonów. Ale w sumie jak bardzo będzie mi przeszkadzało w jakimś filmie to sobie włączę jak będę chciał żywszy, jaśniejszy obraz.

I w ogóle teraz jak sobie dostosowałem ten tryb "Kino" to jak przełączam między filmmaker a Kino to nie widzę żadnych
  • Odpowiedz