Wpis z mikrobloga

Czy ktoś ma jakiś zarys dwutygodniowego trupu do #gruzja ? Interesuje mnie zarówno zobaczenie fajnych miejscówek, oraz podziwianie natury w górach (oczywiście bez 4 baz po drodze #pdk). Czy myślicie, że w Gruzji samotna babka będzie bezpieczna? #podroze
  • 31
@Konkol: możesz za 4-5k wykupić grupowe, w pełni zorganizowane zwiedzanie.
Szwendałem się tam dwa tygodnie solo i ani razu nie czułem się niebezpiecznie. Kilka razy chcieli mnie zrobić w #!$%@? przy płaceniu, ale nic ponadto.
@ramirezvaca: chciałam od połowy czerwca/początek lipca w zależności od ceny lotów

@apee: no niby są za 4-5k, ale potem jeszcze dochodzi tyle ile euro musisz mieć, plus jakiś dodatkowy wyjazd gdzieś i się z tego robi prawie 7 tys. Organizowałam sobie już 3 tripy Sycylia, Sardynia, Teneryfa i sprawia mi nawet radość robienie tego (planu). Jednak chciałam jakiś draft gdzie najlepiej zahaczyć, takie must be, a może coś ktoś poleci,
@Konkol: nie powiem Ci bo w Gruzji ostatni raz byłem w 2013 roku więc ceny i infrastruktura się bardzo zmieniła, ja też nigdy tak nie patrzę, budżet określam już na miejscu, do tego razem z różową jesteśmy minimalistami więc namiot jest ok :) nie mówię, że hotele omijam, ale to z reguły tylko na pierwszą noc po przylocie i ewentualnie ostatnią, aby się wykapać i nie śmierdzieć w samolocie ( ͡
@Konkol: ja właśnie siedzę na lotnisku w Gruzji i już wracam, byliśmy w 4 osoby w 3 lokacjach zakwaterowanie wyszło 400 zł za osobę na 6 dni (kutaisi, kazbegi, Tbilisi) gdzie na sylwestra to naprawdę tanio, na transport po Gruzji, restauracje, jedzenie i alkohol wydałem 800 zl, byłem już drugi raz i ogólnie warto zrobić sobie bazę w stolicy bo i tak wszystko przez nią przejezdza
Pobierz albert-panas - @Konkol: ja właśnie siedzę na lotnisku w Gruzji i już wracam, byliśmy ...
źródło: comment_1641324095DW82qIEOqkVDBs4uQp9FXe.jpg
@Konkol: początek Kutaisi ale tam się tylko przespaliśmy bo nie warto tam zostawać bo to biedne miasto, potem kazbegi 2 dni w sumie tylko wejście na szczyt pod klasztor, potem Tbilisi, to tak na 4 dni na spokojnie da się zwiedzić całe miasto, ludzie polecają jeszcze Mestie, jakbyś miała jakieś pytania to pisz :)