Wpis z mikrobloga

@Wookash071: właśnie specjalnie ostatnie pare miesięcy kupowałem porównując i schemat się powtarza, najbardziej to czuć przy coca coli, w takich żabkach ta cola ma taki jakby dziwny słodzik zamiast cukru, a znowu w supermarketach czuć typowo cukier. Powiedziałbym, że napoje słodzone w żabce "walą chemią" bardziej.
@Wookash071: Tak samo monstera teraz kupiłem, tak się trafiło, że mam jednego z żabki jednego z lidla, ten z żabki jest spoko ale bardziej gryzie w gardło (tak nieprzyjemnie) jakby któreś składniki były inne, znowu z lidla jest w #!$%@? słodki ale w ogóle nie ma problemu, że coś "dodatkowo" czuć.
@DPressed: Ale często w żabce za zaplecze robi osobne pomieszczenie w ktorym często bywa ciepło. I co z tego, ze napoje sa z lodowki jak wcześniej stały kilka dni i sie grzały.
A data ważności nie jest aż tak istotna. Liczy sie numer rozlewu/partii. To mogą być zupełnie różne rozlewy z różnych miejsc przez co jakość może się różnić.
Pytanie tez gdzie były produkowane. Ja u siebie w mieście kupiłem 3
@DPressed: A robiłeś blind test? Czasami człowiek sobie coś mocno wmówi i potem podświadomie czujesz np. słodzik w każdym kolejnym napoju z żabki. tak jak ty, bo raz ci się to kiedyś zdarzyło.
@Wookash071: @Tropical9: @Vadzior: Tak, powiedzmy blind test, bo jak byłem przykładowo u znajomych to właśnie raz poczułem od razu, że to może być cola z żabki i rzeczywiście tak było (to było już parę razy tak). Co do słodzików, to też właśnie widziałem, że w jednych rozlewniach bodajże używa sie trzcinowego cukru, a w innych zwykłego cukru.
Może ja jestem jakiś przeczulony po prostu, ale od paru miesięcy przykładowo
@DPressed: Wiele sklepów typu Żabka czy nawet Dino ma magazyn na napoje na dworze. Zwykle tego nie widać ale ostatnio trafiłem Dino gdzie to jest normalnie na widoku i stoją zgrzewki napojów w takiej jakby zadaszonej przybudówce ale bez ścian, tylko kraty są. Jak są mrozy to pewnie to wnoszą do środka bo gazowane by rozwaliło ale w upały wszystko normalnie stoi sobie na dworze, to ofc może mieć wpływ na