Wpis z mikrobloga

Jakie są wasze doświadczenia z lokalami (wszelkimi możliwymi, czyli również siłownie, baseny, itp.), które "wymagają" okazania certyfikatu szczepienia #koronawirus ? Wystarczają im wydrukowane kartki sprawdzane "na oko" a kodu w ogóle nie weryfikują czy jednak ten kod sprawdzają ?

Najczęstsza metoda weryfikacji paszportu covidowego:

  • "Na oko" 81.8% (18)
  • Dokładna weryfikacja kodu np. rządową aplikacją 18.2% (4)

Oddanych głosów: 22

  • 7
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DrogoweSafari: wczorja byłem w kinie Helios, pani przed wejściem zeskanowała kod okiem i wpuściła ( ͡° ͜ʖ ͡°) xD więc pewnie w większości sytuacji możesz mieć wydrukowany byle jaki kod qr xDD
  • Odpowiedz
Nawet dokładna weryfikacja aplikacją bez sprawdzenia danych z kodu z danymi z dowodu (a do tego nie mają prawa) i tak pozwala na obejście systemu.

Przypominam że posłanka lewicy Anna Maria Żukowska udostępniła swój kod na twitterze (nie ona jedyna) - może właśnie po to :-)

Hmm, ale jej kod jest ważny tylko do 1 lutego 2022, chyba że podrzuci też na twitta nowy kod z boosterka :-)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pomywacz: nie dramatyzuj.
Byłem świadkiem akcji wywalenia połowy kolejki na basen bo akurat osiągnięty został limit 30% i jestem ciekaw czy ludzie w ogóle sobie zdają sprawę, że "ci debile nawet tego nie sprawdzają" ;)
  • Odpowiedz
@DrogoweSafari: Mi na chwilę obecną nigdzie nie sprawdzali - a od tego 15.12 byłem w kilku barach. Albo totalnie wyjechane w jakiekolwiek przepisy, albo powieszona tabliczka na drzwiach wejściowych ¯\_(ツ)_/¯
Natomiast ja byłem tylko w barach - pewnie wygląda to nieco gorzej w kinach / na basenach.
  • Odpowiedz