Wpis z mikrobloga

Zaczynam kolosa. Największy obraz jaki istnieje, poza Nowym Jorkiem od Ravensburgera, który ma 3m2 i jest jednym wielkim kawałkiem. Ale Ravensburger nie jest ambitny. Ma duże pola, słabe odwzorowanie i kiepskie farby.
Teraz wchodzi #schipper. Pentaptyk, poliptyk, jak kto woli. Składa się z 5 osobnych paneli. 2 panele 26 x 47 cm, 2 panele 26 x 60 cm, 1 panel 26 x 72 cm. Motyw jest dość znany i mocno eksploatowany - to Most Brooklynski. Myślę, że zajmie mi do 6 tygodni. Robię go głównie po to, aby się pozbyć, bo opakowanie jest ogromne i nieporęczne. Mam nadzieję, że nie zniechęci mnie to na zawsze do malowania ani do Schippera.
Wczoraj dwie godziny mi zajęło przygotowanie farb - oznakowanie, mieszanie, rozcieńczanie niektórych, bo obraz nie jest najnowszym 36 kolorów, ale 48 pojemników - jest czym żonglować.

#nowyjork 1/1/5 który dzień / który panel / z ilu razem

#malowanieponumerach do śledzenia #mpn do czarnolistowania
NieJedynaNaWykopie - Zaczynam kolosa. Największy obraz jaki istnieje, poza Nowym Jork...

źródło: comment_1641142431h2SgPj59Xl3ShgpTCHIHgj.jpg

Pobierz
  • 5
@Miszcz_Joda: ten konkretnie obraz? To musiałabym sprawdzić kilka źródeł, bo wzór jest chyba wycofany.

Czy w ogóle zestaw do malowania po numerach? Pełno tego na Allegro i na Olx - haslo klucz "malowanie po numerach". Stacjonarnie Auchan, Carrefour, jakieś lepsze sklepy papiernicze. Odradzam już Aliexpress, serio nieopłacalne.