Wpis z mikrobloga

Kurde, mirki znające się na #bron, bo Wy wiecie wszystko o broni, bo na wypoku jest zawsze dużo ekspertów od wszystkiego, to na tym na pewno też się znacie.

Ja chyba mam pecha i trafiam jakieś wybrakowane egzemplarze broni i trochę mnie to dołuje.
Ale do brzegu:
Podobno każda broń raz w roku sama strzela. Kurde, moje jakoś nie chcą, ale nie wiem, gdzie szukać uszkodzenia.
Zrobiłem zestawienie, co kiedy kupiłem i ile dni już to mam, wyszło w totalu, że mam naliczone 2630 bronio-dni, czyli nieco ponad 7 lat.

Znaczy powinienem już mieć 7 takich sytuacji, że broń mi sama strzeliła, a do tej pory żadna tak nie zrobiła.

Myślicie, żeby iść z tym do rusznikarza, żeby przejrzał, co z nimi jest nie tak? Przez chwilę myślałem, że może kwestia wadliwej ammo, ale raczej nie.

Strzelać, obserwować, czy jednak reklamować to co jeszcze na gwarancji a pozostałe naprawiać?

Część bubli na foto, dla zwrócenia uwagi.

#strzelectwo
Polinik - Kurde, mirki znające się na #bron, bo Wy wiecie wszystko o broni, bo na wyp...

źródło: comment_1641072355hgzAZtbBMl3Muk41rffOCV.jpg

Pobierz
  • 25
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Polinik: kiedyś na pewnej grupie przeczytałem, że ponoć to z tą bronią palną strzelającą raz do roku to takie jakby mocno już historyczne powiedzenie.

Gdyż w dawnych czasach broń palną ładowano odprzodowo. A szczególnie przy broni długiej-trudno było sprawdzić czy jest nabita. Na pierwszy rzut oka niemożliwe było ocenienie.

A po takim chociażby polowaniu jak się wracało do izby, to się ją zostawiało przy wejściu, czasem po ileś tam sztuk.

I
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@spiritus: choć to ciekawe poniekąd-z jednej strony myśliwi to największa grupa posiadaczy broni w tym kraju, wciąż przodująca w statystykach. A z drugiej strony-ma najgorszą opinię i jest cały czas pod ostrzałem krytyki.

Ze strony nie-łowieckich posiadaczy broni także.

Choć są i tacy po grupach "broniowych", którzy zwracają uwagę, że należy wspierać interesy myśliwych i nimi nie pogardzać.

Bo mają oni swoje sklepy z bronią, mocną pozycję polityczną, dają tradycje obcowania
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Polinik: kurde, miniaturka mnie zmyliła i już miałem pytać skąd załatwiłeś AK-5C ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
A z drugiej strony-ma najgorszą opinię i jest cały czas pod ostrzałem krytyki.


@janinapomidor: bo to po prostu są patusy, tyle, że z pieniędzmi. Mam do czynienia ze strzelcami sportowymi i z myśliwymi, i strzelcy sportowi wypadają na plus pod każdym względem.
@Polinik: Bez wizyty w lokalnym komisariacie się nie obędzie, brak samo wystrzału musi być spowodowany wewnętrzną usterką techniczną, konieczna jest decyzja komendanta o dalszym losie danej sztuki.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Polinik: lool. Przecież to tylko średnia a ty jesteś widocznie poniżej.
Teraz może ci się trafić że jednego roku ci wypali 7 razy i nadgonisz.
Dżizas... Czego to uczą w tych szkołach że ludzie statystyki nie ogarniają ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Perun_93:
Pisałem wyżej, że gdyby chodziło o średnią to eksperci by ostrzegali, że "STATYSTYCZNIE broń strzela" albo "PRZECIĘTNIE broń strzela",a nie, że "KAŻDA broń".