Wpis z mikrobloga

@gosciu82: Ponieważ to jedyny coin od wielu lat, który został wydany całkowicie uczciwie. Twórca jest anonimowy, jak Satoshi. Wystarował w rocznicę startu Bitcoina, czyli 9.01.2019...
Również po uruchomieniu coina odszedł i pozostałnieznany. Projekt wystartował bez żadnego premine, żadnego ICO. Kompletnie za darmo. I to z tego powodu tak wygląda, ponieważ dziś tylko scam może przetrwać...

Po pierwsze nie było ICO, premine, więc od startu sieci nie było nikogo kto miałby choć
Opposition_Fuhrer - @gosciu82: Ponieważ to jedyny coin od wielu lat, który został wyd...

źródło: comment_1641081413SggDWr3yYPbT0G1q5TDToE.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@gosciu82: https://www.wykop.pl/wpis/38144087/ostrzegam-przed-beam-i-grin-moje-przemyslenia-bedz/
W dniu startu ostrzegłem żeby nie kupować bo będzie taka szpila i ostry zjazd... ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

Jeśli założysz teraz portfel to ci wyślę grina za 10pln. Otak raczej nie sprzedasz :P
Tak do zabawy, ja też mam tylko odrobinkę...

Mimble Wimble od początku jest traktowany wyjątkowo. To będzie extensions blocks dla BTC.
Wymyślony, stworzony przez Bitcoinowców, dla bitcoina...
  • Odpowiedz
@Opposition_Fuhrer: hmmm... dzieki za ten wpisik... rozjasnilo to troche

to znaczy ze Ci tworcy od tego grina stworzyli to mimbe wimble i jest to jakas technologia u nich stosowana, a teraz ktos testuje to na sieci LTC, byc moze kiedys tez w BTC? nie wiem czy dobrze zzrozumialem...

skad portfel ogarnac ? :D trzymam Twoje satoshi nadal, nie sprzedam zanim nie minie 10 lat :D
  • Odpowiedz
@gosciu82: Bitcoinowcy zaczęli to analizować. Tam była tylko podstawa, zasada działania, ale zdali sobie sprawę że to genialne rozwiązaniie kompletnie inny sposób działania blockchaina.
Andrew Poelstra developer BTC, wybitny matematyk i kryptolog od razu wziął się do roboty i opracował całość. Zadbał o całą resztę, której brakowało, w zasadzie całą kryptografię, czyli bezpieczeństwo i dostosować żeby działało dobrze. Opublikował Whitepaper mimble wimble na uniwerku stanforda o tym wykładał, to na koniec
Opposition_Fuhrer - @gosciu82: Bitcoinowcy zaczęli to analizować. Tam była tylko pods...
  • Odpowiedz
@gosciu82: Chwilę po tym anonimowy człowiek ogłosiłże zaimplementuje MW i stworzy grina:

In October 2016, Poelstra did eventually analyze Mimblewimble and summarily compiled the overall vision in his own position paper which organized the thinking and concepts behind it for the benefit of the masses.

In the middle of November 2016, another character from the Harry Potter Universe showed up in the same IRC channel, under the name Ignotus Peverell (the
Opposition_Fuhrer - @gosciu82: Chwilę po tym anonimowy człowiek ogłosiłże zaimplement...

źródło: comment_1641085920ie2W8tqQmH7lyGeLAeSgA1.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@gosciu82: A możesz sobie na Androida portfel "ironbelly" i napisz do mnie.

Bitcoin ma wspaniałą rdzenną społeczność. W ETH każdy jest tylko żeby spompować, zarobić i olać
#!$%@? maja na całe coiny. W BTC ise robi odwrotnie, liczy się czysty. I teraz porównaj sobie jak działają Bitcoinowcy a jak shity, ETH. Tam #!$%@?ą ile sie da.
W BTC za darmo, bez inwestorów. Bez "Vtalika" / "Fundacji" itd.... Liczy się czystość, dobro
  • Odpowiedz
@Opposition_Fuhrer: Igno to Andrew Poelstra, oficjalnie chyba nie ma nigdzie potwierdzenia, ale to taka tajemnica poliszynela na tym etapie.

Grin jest fajny, ale srodowisko jest toksyczne - BEAM ma wodotryski, ale jest izraelskim projektem.

Epic-Cash to copy pasta, ale jest mimblewimble i jest 21kk :D Co prawda prawie 7% caego supply idzie na tak zwany 'dev tax', kradziony jest % z kadego blok - to jest nie do przelkniecia dla hardocorowych
  • Odpowiedz
@blacktyg3r: Gdzie tam toksyczne środowisko. Eeee tam.

Beam to scam, mają inwestorów i nagrody dla nich oraz dla devków i fundacji. Dzięki temu mają parcie na rozwój i trzeba przyznać że mają wiele ciekawych rozwiązań i ładnie to ciągnęli, ale obecnie shtcoinizują go, bo poszli w defi, umożliwili robienie na beam różnych tokenów, co jest idiotyczne.

Epic też premine. PO co te krypto jak i tak od początku chodzi o BTC?
  • Odpowiedz
@Opposition_Fuhrer: idiotyczne czy nie, nie było by w tym nic złego ale to full israeli projekt i z tego co wiem nie wszystko jest open source. Ludzie mówią że chcą sobie położyć rękę na casualach którzy niby szukają prywatności ale idą na łatwizne i stworzyc odpowiednia baze takowych ludzi.

Ale to głównie plotki, trzeba by trochę energii włożyć żeby to potwierdzić, nie bardzo mam na to ochotę i możliwości :D.
  • Odpowiedz