Wpis z mikrobloga

Halo #zary, co się tam u Was odjaniepawliło ? ;D

tldr: i dla niewtajemniczonych. Jeden z 4 producentów płyt/blatów klęknął na kilka tygodni, w czasie ogromnego popytu.

Warto dodać, że aktualnie każda z tych 4 fabryk (Swiss Krono, Kronospan, Pfleiderer i Egger) pracuje na 100% mocy przerobowych, wręcz ile - nomen omen fabryka dała. Pomimo tego i tak były braki, na pewne materiały czekało się kilka tygodni, ale powiedzmy że jako tako to funkcjonowało. Dziś dostałem maila od Swiss Krono, że im padła suszarnia i są wycięci na kilka tygodni. Jebnie zatem łańcuch dostaw i jak ktoś z Was czeka na kuchnię/szafę akurat z dekorem od SK to możliwe że pojawi się dodatkowe opóźnienie, albo dostanie informację od swojego meblarza, że trzeba zmienić dekor płyty.
O ile w przypadku kolorów jak biały, szary, czarny itp nie ma problemu bo każdy z tych 4 to robi i łatwo je zastąpić, tak są pewne dekory charakterystyczne dla danego producenta (głównie drewnopodobne) i u konkurencji jej nie ma (np Dąb Odwieczny, Dąb Na Zawsze i jeszcze kilkadziesiąt innych).

#budujzwykopem #remontujzwykopem #meble
marcel_pijak - Halo #zary, co się tam u Was odjaniepawliło ? ;D

tldr: i dla niewta...

źródło: comment_1640730109b48cu8ibR4usTLwXV7IOdc.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@marcel_pijak: padła im suszarnia więc nie mogą robić wiórówki u siebie, pewnie będą ściągać płyte ze swoich oddziałów z innych krajów z racji że jest to holding.
Odbije się to ceną. Kronospan ma z 60% rynku więc pewnie wykorzystają sytuacje i u siebie też podniosą
  • Odpowiedz
@marcel_pijak: Biorę od nich kilka dekorów. Uważasz, że faktycznie coś walnęło czy to zagrywka pana K.? Ostatnio wiele zakładów meblowych stało i zapotrzebowanie na płytę spadło. Już wiadomo jaki to będzie miało wpływ na ceny płyt.
  • Odpowiedz
@marcel_pijak: @zimek79:
Sytuacja wygląda tak, że płyta będzie, będą sprowadzać wiórówkę z innych krajów gdzie holding ma fabryki, a w Polsce będzie ona laminowana. Dzisiaj zamawiałem 40płyt to cena już mi wzrosła o 7%
  • Odpowiedz