Wpis z mikrobloga

Posiadam JDG i teraz zakładam spółkę jawną. Muszę się z tego tytułu zgłosić do ZUS ponownie, ale chcę to zrobić TYLKO do składki zdrowotnej, ponieważ społeczne opłacam z tytułu JDG. Jakie formularze muszę wypełnić? Czy jest to formularz ZFA (zgłoszenie danych) oraz ZZA (zgłoszenie do ubezpieczenia zdrowotnego)? ZUA mnie nie interesuje? Czy muszę wypełniać ZFA?

ps. infolinia ZUS oczywiście nie działa, "wszystkie linie zajęte, prosimy #!$%@?ć"

#zus #podatki #nowylad
  • 3
@policjantpeel: ok dodzwoniłem się do ZUS więc jeżeli kogoś by to interesowało - nie wiedzą jak to będzie wyglądało od nowego roku (_ )

do tej pory podobno nie musiałbym nic składać, ponieważ zarówno do ubezpieczeń społecznych jak i zdrowotnych jestem zgłoszony z JDG, więc po prostu musiałbym zacząć opłacać dwie składki zdrowotne, a ZZA ZFA ZUA mógłbym olać

od nowego roku - podejrzewają że będzie
@poziomkoowaa: od ZUSu najchętniej bym oczekiwał, żeby przestał istnieć, ale póki istnieje, to chociażby żeby wiadomo było jak się z nim obchodzić... a co do infolinii - jeżeli zrobili burdel, to trzeba było się przygotować i zatrudnić dodatkowe osoby do odbierania telefonów