Wpis z mikrobloga

Mirki z #ksiegowosc - prowadzę mała wspólnotę mieszkaniową - 3 lokale. Od 2016 roku mieliśmy konto w banku i na tej podstawie zbieraliśmy sobie pieniądze na fundusz remontowy. Teraz dokonaliśmy wymiany drzwi - dostałem pierwsza fakturę, sprawdziłem białą księgę, puściłem przelew. Mamy podpisaną umowę z księgowym ale ten od 2 tygodni nie odbiera telefonu i nie odpisuje na maile.
Czy jest jakiś darmowy program aby rozliczyć poprawnie te fakturę że skarbowym? Co w takiej sytuacji zrobić?

#podatki #fakturowanie #wspolnotamieszkaniowa
  • 8
@kuncfot no i tak właśnie robię - rozliczam wszystko raz w roku - wysyłam do skarbowego CIT8 plus załącznik z kosztami - wspólnota nie płaci nic bo nie zarabiamy - do tej pory tylko były wpłaty lokatorów na konto - fundusz remontowy + koszt prowadzenia konta bankowego. Więc płaciliśmy zero podatku. Teraz puściłem przelew za fakturę i nie wiem po prostu jak ja rozliczyć. Czy jakieś jpk wysyłać its? Na pewno przy
@Morfi_pl: rozliczasz ją jako koszt, ujmujesz w bilansie, ujmujesz w cit. Na bieżąco nigdzie nic nie wysyłasz - nie śpieszy się.

Poszukaj w necie jak wykazać wydatek z funduszu remontowego.