Wpis z mikrobloga

@space_needle: Jak do amatorskiej twórczości, to każde z tych trzech będą ok. Masz zaadaptowaną przestrzeń?
jak nie, to do home recording studio lepiej zainwestuj w dobre słuchawki jeśli chcesz się uczyć miks/mastering. Do samej produkcji można jechać nawet na monitorach w słabo przystosowanym pomieszczeniu.
  • Odpowiedz
@aseeon_: jakieś 18m2 ale wynajmuje i wkrótce się może zmienić. Czy ewentualny zapas w calach to coś złego? Chciałem brać chociaż te 6,5 cala ażeby brak zewnętrznego suba aż tak nie bolał. No chyba że ze są jakieś mega wybitne piątki w tym samym budżecie?
  • Odpowiedz
@space_needle: Jak wszystko jest takie dynamiczne i się może zmienić to rada ze słuchawkami jest jak najbardziej na miejscu moim zdaniem. Jak masz dt 770 czyli zamknięte słuchawki, to możesz zakupić otwarte 990 i będzie jak znalazł do masteringu. Obie pary ci będą służyć długo.

W sensie fajnie mieć dobre monitory, ale dobrze by było takie rzeczy dobierać do pokoju w którym jesteś, jakaś podstawowa chociaż adaptacja akustyczna, no i wtedy
  • Odpowiedz
@bonus: będzie z 20 cm od ściany. Słyszałem że najlepiej mieć monitory w miarę blisko albo ponad 1,5m od ściany. Najgorzej gdy są między 0,5-1,5m. Przynajmniej tak mi Pan na yt tłumaczył xD
  • Odpowiedz