Wpis z mikrobloga

@NoJakNieJakTak: ale ty jesteś głupi. Podaj jakikolwiek kraj na tej planecie, który osiągnął dobrobytem dzięki socjalizmowi. Mój 7letni syn wyszuka dziesiątki przykładów, że kapitalizm, wolność gospodarcza i wolny rynek wprowadziły rozwój i długotrwały wzrost gospodarczy. Podaj przykład, gdzie po wprowadzeniu socjalizmu kraj się wzbogacił i nastąpił rozwój
  • Odpowiedz
@obserwator_nsa: Polska, Czechy, Słowacja - napisałem to już wyżej, jest to tylko dowód że nie czytasz co pisze.

+ jeszcze ciągle nie podałeś mi rozwiniętego kraju pierwszego świata w którym nie ma socjalizmu.

gdyby "wolny rynek" czyli tzw. niekontrolowany kapitalizm był dobry to żaden kraj by nie przeszedł na socjalizm
a warto przypomnieć że będziesz miał bardzo poważny problem ze znalezieniem choćby jednego który tego nie zrobił ;)
wiesz co
  • Odpowiedz
@obserwator_nsa: no tak, wcześniej był komunizm, potem zmiana ustrojowa, wszedł socjalizm (na początku bardzo leciwy i z roku na rok coraz większy) i to on właśnie doprowadził Polske do statusu państwa rozwiniętego. Mało tego Polska ciągle się rozwija i ciągle jest państwem socjalistycznym.

fakty widzę cie bawią ¯\_(ツ)_/¯

skoro rzeczywistość nie dla ciebie to może pogadajmy o czym wyimaginowanym, jak np. wolny rynek
  • Odpowiedz
@obserwator_nsa: tak, bylo nie zmyślam xD

socjalizm wjechał i uratował Norwegię. W krajach skandynawskich MIMO państwa opiekuńczego, podtrzymują dość wysoki socjal


To ty tworzysz sobie urojone definicje socjalizmu
  • Odpowiedz