Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@light3n:
Mają trzy dni na doręczenie (licząc od następnego dnia po nadaniu). Poza tym są święta i ilość przesyłek liczy się w milionach. Samych paczek jest setki tysięcy.

Status "nieudane doręczenie" nie oznacza, że kurier był i nie doręczył paczki, a że przesyłka wróciła na magazyn. Powodów może być wiele, od awarii samochodu, po zwyczajne niewyrobienie się przy obecnej ilości przesyłek.
@pcela: No fajnie. Tylko 2 tygodnie temu przez 2 dni też były nieudane doręczenia. Jakoś inni kurierzy dają radę. Jak się nie wyrabiają to po co biorą paczki ze sobą? Z innym kurierem mi się jeszcze nie zdażyło żeby paczka wróciła na magazyn będąc wcześniej wydana do doręczenia i też w okresie świątecznym. Pocztex to dno.
@light3n:
Pocztex płaci kurierom za doręczenie przesyłki. Jak wracają z paczkami na magazyn, to niestety mają to odliczone od pensji (tak samo jest jak zostawi awizo), więc robią to jak muszą.

A co do brania ze sobą. Po prostu muszą zabrać i próbować doręczyć (w tym, że próba doręczenia nie polega na tym, że kurier musi podjechać pod adres, wystarczy, że ma ją na samochodzie i planuje z nią podjechać).
Do
@light3n: Hmm ja z kurierem pocztex nie mam nigdy problemów. Wiadomo wszystkie standardowe usługi poczty to #!$%@?, ale pocztex zawsze dowozi do Zabki / jak zamawiam do domu to się upewnia czy jestem i przynosi.

A dpd to zostawia pod drzwiami i elo
@light3n: U mnie list polecony od ponad tygodnia. Nie zamawiałem pocztą polską od kilku lat i liczyłem na to, że w dobie InPost, DHL itp poprawili swoje usługi ale niestety. Bilety na prezent 2 tygodnie od zamówienia nie dojdą na Wigilię xD także nie jesteś sam miras i trzymaj się w tej Polsce