Wpis z mikrobloga

Jeśli nie byliście zadowoleni z #geforcenow albo nosicie się z zamiarem kupienia #xbox to polecam wam spróbować grania w chmurze na #gamepass od microsoftu. Działa na PC/android.
Jestem zaskoczony jak to śmiga. Konieczny jest kontroler w moim przypadku od XBOX, ale ponoć może być też od sonki.

W przypadku GFnow były widoczne spadki jakości/przycięcia i nie byłem zadowolony, w przypadku platformy Microsoftu nic takiego nie ma miejsca, mimo, że nie mam najlepszego providera internetu i światłowodu wszystko działa wyjątkowo dobrze.

Przy graniu w Forze nie powiedziałbym, że to w ogóle jest granie w chmurze.

#gry
  • 14
że nie mam najlepszego providera internetu i światłowod


@wonsztibijski: do chmury nie trzeba ogromnej szybkości czy transferu, ale trzeba mieć przyzwoite opóźnienia

Skoro u ciebie działa musisz mieć przynajmniej przyzwoity ping ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Atreyu: właśnie ping nie jest super. Mam koncentryk. Speedtest.pl 20ms, speedtest.net 7ms w grach z reguły mam około 20-40ms. W przypadku GeforceNOW było dużo gorzej. Być może sprawdzi się to nie tylko w moim przypadku.
Po prostu mam lepsze połączenie do serwerów microsoftu i być może sprawdzi się to też w przypadku innych osób dla, których GFN nie było w 100% grywalne.
@yousouyou: Jestem przekonany, że idzie FHD i to w 60 klatkach. Przy GFN niezależnie od ustawionej rozdzielczości odczuwałem duże opóźnienie. Nie jest powiedziane, że w każdym przypadku będzie działać lepiej, ale w moim jest po prostu przepaść.
@mizticer: Pobierasz na PC aplikacje XBOX ze sklepu microsoft. Zakładasz sobie nowe konto i masz promocje podpinasz kartę i masz 3 miesiące za 4 ziko.
https://www.xbox.com/pl-PL/xbox-game-pass/games
Tutaj masz liste.
Generalnie masz podział na gry na komputer i są to gry, które w ramach subskrybcji możesz sobie pobrać i grać normalnie na PC.
Natomiast gry w "chmurze" to są gry konsolowe tzn. takie, które wymagają do grania pada, bez tego w chmurze