Wpis z mikrobloga

Wybór Forstera okazał się strzałem w dziesiątkę. Szybko zaczął on realizować politykę nazistowską w Gdańsku, zwłaszcza po 1933 roku. Zrealizował wszystkie założone cele. Rozbudował struktury SA i SS, które w zdecydowany sposób prześladowały opozycję, Żydów czy polskich pocztowców. Dążył również do przyłączenia Wolnego Miasta Gdańska do Rzeszy, co uczynił wraz z pierwszym dniem wojny, po ataku na Westerplatte.

Ostatnie chwile ulubieńca Hitlera – proces i egzekucja, po której nie ma śladu...

https://www.wykop.pl/link/6423061/ostatnie-chwile-ulubienca-hitlera-proces-i-egzekucja-po-ktorej-nie-ma-sladu/

#historiajednejfotografii #gdansk #wojna #iiirzesza #ciekawostkihistoryczne #wojsko
Pobierz
źródło: comment_1640184128tcwg5yEgxCj3evLIY7XajE.jpg
  • 4
Wybór Forstera okazał się strzałem w dziesiątkę. Szybko zaczął on realizować politykę nazistowską w Gdańsku, zwłaszcza po 1933 roku. Zrealizował wszystkie założone cele. Rozbudował struktury SA i SS, które w zdecydowany sposób prześladowały opozycję, Żydów czy polskich pocztowców.


@CiekawostkiHistoryczne: sam nie wiem, czy plusowac, czy nie.
i czy to nie będzie przypadkiem hołd dla jego sprawności organizacyjnej, bo ten jego opis tak mi jakos wybrzmiewa. xD