Wpis z mikrobloga

@SpiderFYM: Imo powinien tam chociaż wisieć jakiś regulamin przetwarzania danych, który by mówił, że usuwają je od razu po kontroli itd. Bez tego to na pewno jest spore ryzyko prawne bo to dane wrażliwe
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SpiderFYM: ale ochroniarze nie mogą odmówić działania w takim miejscu? Wysyłają ich na służbę i żaden z nich nie powie "nie pójdę" i ich zwolnią?
  • Odpowiedz
@SpiderFYM: Akurat w kwestii rodo mam doświadczenie bo zanim weszło w życie miałem nieprzyjemność zapoznać się z całym aktem prawnym w ramach wykonywanej pracy. Według mnie nasza krajowa ustawa o danych osobowych była bardziej precyzyjna, lepiej regulowała zasady panujące w naszym kraju. Rodo jest bardziej ogólne.
  • Odpowiedz
@Ovis_aries: No tak, do przetwarzania wrażliwych powinien być i regulamin i wyraźna zgodza na ich przetwarzanie ,ale od biedy jakby zapisać że zgodą na przetworzenie i natychmiastowe usunięcie jest zgoda na okazanie certyfikatu i wprowadzić procedury wyraźnego pytania o to to widzę potencjał do obrony w sądzie
  • Odpowiedz
@Dpdp: Nie, nic z tego co wymieniłeś nie zezwala na przetwarzanie danych dotyczących zdrowia. Jest konkretna lista wyjątków, w których takie dane można przetwarzać.
  • Odpowiedz
@Ovis_aries: RODO art. 9. ust. 2:

Ust. 1 [Zakaz przetwarzania danych medycznych] nie ma zastosowania, jeżeli spełniony jest jeden z poniższych warunków:

osoba, której dane dotyczą, wyraziła wyraźną zgodę na przetwarzanie tych danych osobowych w jednym lub kilku konkretnych celach, chyba że prawo Unii lub prawo państwa członkowskiego przewidują, iż osoba, której dane dotyczą, nie może uchylić zakazu, o którym mowa w ust. 1;


Jak zrobisz regulamin z listą celów
  • Odpowiedz