Wpis z mikrobloga

#gielda
Co sądzicie o JSW? JSW lata w tym roku podobnie do HCC tam cztery sesje na dużym plusie. HCC zbliża się do oporu na 25 $ i przebicie go może otworzyć drogę na północ. Węgiel koksujący dalej wysoko. Zysk JSW netto w przyszłym roku może wynieść 3,5 mld złoty. Kapitalizacja obecnie to 4 mld. Future P/E w okolicach 1 jeżeli obecna cena akcji nie zmieni się. Czy jest możliwe żeby ta cena została na tak niskim poziomie?
  • 37
@fiman: Cholernie mnie kusi żeby kupić te akcje. Załapałem się w tym roku na rajd z 36 zł na 61 zł i jak widzę tą absurdalną wycenę i promocję przy przyszłych zyskach to mam system error w mózgu.
@glider_pro: to się ładuj jak uważasz że wycena jest nie adekwatna.
Pytanie czy popyt na polski węgiel się utrzyma. Patrząc na pozostałe zasoby, ceny fluktuują, ale ze wskazaniem na powrót do wartości przed-pandemicznych, a polski węgiel miał ogromne straty na rynkach globalnych, bo jest #!$%@? i drogi do wydobycia przez koneksje działaczy z politykami
@fiman: Moja strategia opiera się głównie na grze krótko lub średnioterminowej w oparciu o AT. Mam gdzieś politykę, koneksje spółek z Sasinem czy co robi w wolnym czasie przewodniczący związków zawodowych. Liczy się, aby wsiąść do pociągu w dobrym momencie i z niego wyjść z zyskiem. Jak popatrzysz na wykres JSW na interwale tygodniowym czy dziennym na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy widać silną zbieżność z notowaniami węgla koksującego i HCC. Przez
@Gustav88: Nie wiem. Dlatego założyłem ten wątek, bo liczyłem, że mnie ktoś oświeci i wskaże coś czego nie widzę. Idąc śladami forum bankiera może GRUBAS wyleszcza przed jazdą w górę. Nie chce mi się wierzyć, że kurs już dyskontował te przyszłoroczne wielkie zyski. Byłem w pociągu na Mercator kiedy robili 770 zł pod rekordowe wyniki i tam zwała się zaczęła właśnie rok temu w październiku kiedy pokazali rekordowe wyniki za 3
@Gustav88: Obserwuję bacznie HCC. Możliwe, że ten tydzień będzie ważny dla JSW i HCC właśnie. Kusi mnie żeby jutro się załadować z rana. Może kurs zejdzie do wparcia 34,50 i tam wchodzić. Pytanie co zrobi HCC. Na koniec sierpnia to właśnie HCC odpaliło i za nim poszło JSW.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@glider_pro: ja już jestem załadowany dość poważnie ale chcę uśrednić jeszcze tylko pytanie czy zejdzie niżej. Też mi się wydaje że odpali najpóźniej w styczniu
@Trader2137: W JSW wyceniają węgiel koksujący wg cen na australijski. Na JSW znajdziesz wzór w jaki sposób wyliczyć cenę po której sprzedają. W którymś espi było. Europejskiego kontraktu nie ma.