Wpis z mikrobloga

W nawiązaniu do https://rowerowalodz.pl/nowe-drogi/trasa-w-z/czy-hotel-zajal-droge-rowerowa-poza-obszarem-wlasnej-dzialki tak sobie pomyślałem o ogródkach przy lokalach, a dokładniej mam na myśli ul. Wita Stwosza we #wroclaw
Jezdnia jest jednokierunkowa szeroką na samochód plus kontrapas rowerowy. A co się odjaniepawla na tej ulicy? M.in. ogródek zajmujący cześć pasa dla aut XDD przez co samochody jeżdżą po kontrapasie rowerowym. To miasto to jedno wielkie XDDD i nikomu w niezbyt odległym Urzędzie to nie przeszkadza (do Sukiennic i na Nowy Targ rzut kamieniem)
#polskiedrogi
PepeXD - W nawiązaniu do https://rowerowalodz.pl/nowe-drogi/trasa-w-z/czy-hotel-zajal...

źródło: comment_1639908607Uq1sLS73xGISKpm5cu8sQI.jpg

Pobierz
  • 11
@PepeXD: Jak już tak o Łodzi wspominasz to na 6 Sierpnia i Traugutta (pierwsze woonerfy), też masz kontraruch rowerowy a miejsca jest tyle, że rowerem trzeba zjeżdżać do krawędzi rowku melioracyjnej przy mijaniu się z samochodem tylko no ruch jest spokojny, nikt nigdzie nie pędzi, a rowerzyści dodatkowo mają powód by uważać (to jest miejsce głównie dla pieszych). Na zdjęciu widzę, że jest sporo więcej miejsca, no jeżdżą po kontrapasie ale
Tak samo ten ruch samochodowy też tam nie jest bóg wie jaki.


@Darth_Gohan: jaki by nie był to taki kontrapas asfaltowy nie jest przystosowany do ciężaru samochodu (chyba, że mówimy o "kontrapasach", gdzie ktoś maznął linię farbą xD) i potem miasto za nasze musi taki kontrapas remontować ¯\_(ツ)_/¯
@Darth_Gohan: no oczywiście, że śmieciarka spowoduje większe naprężenia, niż samochód. Ale kilka tysięcy aut vs jedna śmieciarka?

Zresztą śmieciarka spokojnie by się tam zmieściła, gdyby nie ogródek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ogau ja już mówiłem tylko oględnie o tym jak u nas to robią na mieście. Są miejsca gdzie masz tak zwężony kawałek drogi że starczy szersze auto na miejscu parkingowym, że smieciarka na kontrapas wyjedzie bo jest tak wąsko :)

Tam wiesz Śmieciarki teraz tak często jeżdżą że nie wiem czy tak mały wpływ by miały :p w końcu karton / szkło / plastik / etc.