Wpis z mikrobloga

@Omicron: możesz polecić jakieś dobre filmy tego typu? Są jakieś kanały na YT warte uwagi?

Przydałoby się żeby ktoś sprawdził prawdziwość tych wynalazków typu "spiritbox", miałbym nawet pomysł jak tego dokonać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Pajonkek: @Mega_Smieszek: a z popularno-naukowych, ale w stylu amerykańskim "Łowcy duchów"... też wchodzili z toną sprzętu, robili sesje, ale sporo odcinków było "to miejsce nie jest nawiedzone"
w tym deejaypallaside razem z ekipą pptv to jakieś cyrki: "gdzie jesteś" "pod wodą" xD
a ekipa pptv to już całkiem co oni odwalają: robi EVP i mówi "możesz czerpać energię ze mnie" - tak się nie robi. Ciul, czy ktoś w to
  • Odpowiedz
@Pajonkek: co do tego "spirtibox", możliwe, że to działa, ale nie w sposób jaki oni to pokazują. Ewidentnie oni po prostu dogrywają te głosy "duchów" do swoich filmów. 99,99% czasu nic w białym szumie nie usłyszysz, a już na pewno nie na live pod film, bez podbicia i oczyszczenia w audacity

Jak stwierdziłem, że głosy dogrywają to mnie zbanował w komentarzach :) 10 minut to trwało
  • Odpowiedz
@Mega_Smieszek: @Pajonkek: ahhh :) jeszcze w jednym odcinku stoją w piwnicy i się podniecają jak dzieci, że im miernik emf wariuje, biegają po tej piwnicy bo "duch się przemieszcza", a żaden dzban nie zauważył, że piwnica jest z wapienia i na suficie jest w cholerę kabli :D
  • Odpowiedz
@Omicron: Z tego co wiem spirit box po prostu skanuje różne częstotliwości. W zależności od zakresów fal jakie wyłapuje może zbierać też sygnały ze zwykłych transmisji radiowych pewnie. Wydaje mi się, że wiele ze słów, które "duch mówi" to pojedyncze słowa np piosenek z radia.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Omicron: prawda czy nie, lubię ich oglądać przed spaniem, to moje guilty pleasure. ()
#!$%@?ąc, Huff Paranormal to wg mnie przerost formy nad treścią i wali fejkiem.
  • Odpowiedz
@Omicron: widziałem kilka filmów pptv i to jest tak jawny scam że ręce opadają xD nie wiem czy oni w to wierzą sami czy nie, ale każdy szmer w nocy to jest od razu podnieta jakby diaboł z krzaków wyskoczył, w dodatku sposób w jaki się wypowiadają na tych sesjach z SB jest przekomiczny
  • Odpowiedz