Wpis z mikrobloga

via Android
  • 0
@Krap81 ja tu na szkoleniu u teścia jestem, on doświadczony wędzarz i kiełbasę to mi da zrobić za jakies 15 lat, słonina to mój pomysł inspirowany kwasiorem:)
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Andi2991 a to zależy od strategii rozdawnictwa wyrobów- niektórzy wolą długie. No dobra, szwagier też trzeźwy nie był jak na kijach wieszał:)
  • Odpowiedz
@jurii: nie no, jak komu wygodnie. Ja zdecydowanie wolę te krótkie bo tak od dziecka się naogladalem a to jeszcze brat mojej babci robił. Teść też od zawsze robi krótkie, ale już brat teściowej #!$%@? te długie kabany ;D
Zawsze się śmiejemy że to ruski sposób bo żyjemy na granicy dawnych zaborów po dwóch stronach rzeki i te, już ponad 100 letnie, animozje jednak ciągle żywe, w żartach bo w
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@Andi2991 to jest bardzo prawdziwe. Może śmieszne dla tego, kto tego nie doświadczył, ale wiem o czym mówisz. Mam drugi dom na trójstyku granic zaborów i mogę po zachowaniu bez problemu powiedzieć skąd kto pochodzi z lokalsów.
  • Odpowiedz
  • 1
@jurii tak nielegalne to na pewno według przepisów a z doświadczenia wiem że jak spożyje to ciężko nad paleniskiem zapanowac i kiełbasy #!$%@? strzela
  • Odpowiedz