Wpis z mikrobloga

@umtali: Jeśli chodzi ci o przywrócenie systemu operacyjnego na prawdziwym maku to Apple na swojej stronie ma poradnik, jak wykonać tzw. network recovery, jedyne co jest potrzebne do instalacji to Wi-Fi
@czakra_odbytu: kernel panica jeszcze nigdy nie widziałem więc chyba stabilnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co do Wi-Fi to działa dzięki iwctl, jednak najlepiej byłoby wymienić ją na model kompatybilny z airdrop i handoff
@devones:
@jmuhha: Windows to sobie grzecznie siedzi w maszynie wirtualnej i czeka aż trzeba sprawdzić, czy coś się pod nim kompiluje
@MercedesBenizPolska: lecisz zgodnie z poradnikiem od Dortania, najgorzej było ze znalezieniem działających w pełni ACPI, na szczęście T480 jest na tyle popularną maszyną, że na Githubie wiele osób udostępniło swoje foldery EFI, którymi można się ,,zainspirować” ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kuchares: U mnie służy do dokładnie tego samego. Za taką kwotę używany ThinkPad wciąga nosem wszystkie nowe laptopy, szczególnie pod względem jakości wykonania i wytrzymałości. Bardzo dobrze mi się z niego korzysta, ze względu na studia i podróżowanie między dwoma miejscami zastąpił mi mój komputer stacjonarny. Jest to biznesowa maszyna, więc posiada funkcje nieistniejące w laptopach z segmentu konsumenckiego (na przykład bridge battery, funkcja ta pozwala na wymienianie baterii podczas pracy
@Kuchares: i5 8350U, 16GB ramu (chociaż zastanawiam się nad wymianą modułów tak aby mieć 32GB), Samsung 960 Evo i baterie 24Wh + 24Wh (z tego co wiem to jest najmniejsza dostępna pojemność ale i tak starcza na około 8 godzin pracy). Na polibudzie mamy zajęcia z C++, kod pisany w VS Code kompilowany przy pomocy g++.