Wpis z mikrobloga

Mireczki, co robić? Obluzowały mi się kołki molly w GK na których wisi dość ciężkie lustro. Wagowo powinno być ok, ale chyba powinienem je dać na zwykły wkręt, a nie te haczyki. Ew. wypiłem za mało harnasiów podczas wieszania #pdk. Whatever.

Jakieś pomysły jak to naprawić? Z tyłu kołek się trzyma dobrze, ale przód się lekko wykruszył, przez co całość lata, a przez te haczyki góra lustra odstaje od ściany zamiast przylegać. Nawet nie bardzo mam jak ten wkręt zmienić, bo się kołek obraca ¯\_(ツ)_/¯

Obciążeniowo jest ok, bo są dwa kołki w odległości 40cm, lustro waży 20kg. Jeden taki kołek powinien wytrzymać ponoć 35kg dobrze zamontowany. Z tym że ewidentnie nie zrobiłem tego dobrze ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#remontujzwykopem #remont
Iudex - Mireczki, co robić? Obluzowały mi się kołki molly w GK na których wisi dość c...

źródło: comment_1639599060fxzrsoWtk86DPDmij8NihJ.jpg

Pobierz
  • 19
@eblis85: A jak się pozbyć molly w ogóle? I Jeszcze tak, żeby nie uszkodzić płyty bardziej? I cholera to lustro jest dość na styk nad przyklejonym panelem do ściany i pod lampą, więc się cykam czy mi gdzieś pół centra nie zabraknie.
@eblis85: no Ale to zrobię dziurę w gk o średnicy łebka, a to jest z 4mm różnicy w stosunku do średnicy łebka. Się boję że coś rozjebię za bardzo ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@michal_gol Wkręt obraca kołkiem, nie da rady.
@Nethiu Może i za duże. Dużo wyżej dac nie mogę niestety, bo mam lampę bezpośrednio nad tym lustrem. Ile cm wyżej myślisz że trzeba dać odstępu od kołków, żeby płyta miała pełną wytrzymałość w nowym miejscu?
@Nethiu Nie mogę, lustro jest przyklejonego do płyty drewnianej, a w niej są uchwyty półkowe.
I tak, mocowałem kołki kleszczami do molly. Otwór faktycznie mógł być za duży, chociaż kołki są chyba 7, a ja kręciłem 6.
@Nethiu Byl sztywno, ale może trochę za luźno, trochę nie dociagnalem motylka, po jakimś czasie zobaczyłem, że plyta się wykruszyła. Nie mogę znaleźć zdjęcia: są takie uchwyty do mocowania półki z płyty meblowej - okrągły otwór, na górze metalowy ząbek do mocowania. Powiedzmy coś podobnego: https://www.wykop.pl/wpis/38547645
@Nethiu: Obczaję, dzięki. Spróbuję jakoś powalczyć z usunięciem tego kołka w pierwszej kolejności, jak się nie uda to będę kombinował z przewieszeniem tego ustrojstwa. Może jak wykręcę wkręt, to się uda np. dociągnąć kołek i mocniej złapie z tyłu. A jak nie to w te kotwy co piszesz.
Chwila ale Molly łapie na większej średnicy niż sama średnica kolka więc nawet za duża dziura nie powinna być problemem jeśli tylko dobrze się zaprze za płyta? Probowales je dociągnąć?