Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi czy możliwe że ktoś chciał mnie oszukać? A może właśnie konto czyści??? Gość taki link mi wysłał a ja odruchowo kliknelam. Wyświetlił się niby error. Chodziło o aukcje olx, którą wystawiałam. To niby link do płatności miał być. Dopiero po kliknięciu pomyślałam że to może być oszustwo. Bo ja danych do przelewu i do opłaty nie podawałam żadnych! #oszukujo #olx #pytanie
monalisssa - Powiedzcie mi czy możliwe że ktoś chciał mnie oszukać? A może właśnie ko...

źródło: comment_1639517100GjxIGQ45DJpNv0ozPd9xnu.jpg

Pobierz
  • 46
@monalisssa: pani pewnie jeszcze z lat 50 (zycze wiecej) bedize zyc w "internetach" dostawa-id.live to jest domena jaka ten cwel kupil za grosze (tld czyli live to sa smieciowe domeny, tanie jak barszcz). A wiec ani to inpost.pl ani olx.pl. Nauczyc sie jak jest zbudowana domena, wszystko przed trzecim / w URL (jesli jest protokol https:// na pocztku to 3 od lewej, jak nie ma to pierwszy od lewej ukosnik zaczyna
via Wykop Mobilny (Android)
  • 39
@monalisssa: pani Bogumiło, widać domena oszustów została już zablokowana i stąd error.
Byłyby tam okienka do uzupełnienia. Jakbyś wpisała dane karty to by zrobili z tego użytek.
Na przyszłość od razu blokuj wszystkie takie pytania na whatsappie. Na olx też jest czat, ale oszuści nie piszą na olx bo olx blokuje linki do lewych płatności.
Ogłoszenie na olx i wiadomość na Whatsapp? BLOKADA!