Wpis z mikrobloga

mirki, kto ma tu ustąpić pierwszeństwa?

czerwona strzałka, bo mija znak ustąp pierwszeństwa?

czy niebieska, bo zmienia pas?

jeśli pierwszeństwo ma czerwony, to na #!$%@? ten znak? (wiem, że czerwony w 99% będzie chcial zmienić pas na lewy, bo po co ma wracac na most z którego zjechał, ale z reguły jedzie się prosto przez kilkanaście metrów zanim zmieni się pas)

#prawojazdy
powodzenia - mirki, kto ma tu ustąpić pierwszeństwa?

czerwona strzałka, bo mija znak...

źródło: comment_1639497847DJMVXGqOJtWTR3E6bI2CYk.jpg

Pobierz
  • 62
  • Odpowiedz
@Kazadum: przepraszam, jestem prostakiem

jeśli jest tak jak mówisz, to to jest idealne miejsce do wymuszania odszkodowań. jeszcze chyba nigdy nie widziałem, żeby tu czerwony ustąpił niebieskiemu
  • Odpowiedz
to powiedz mi po co ten znak ustąp pierwszeństwa? żeby ustąpił pierwszeństwa przy zmianie pasa na lewy? to bez sensu, przecież o tym nie trzeba informować


@Kazadum:
Bo ten co zmienia z prawego na lewy ma pierwzenstwo nad tym co z lewego na prawy zmienia. W tym miejscy duzo osob bedzie zjezdzac z predkoscia o wiele wieksza niz Ci co chca wjechac z podporzadkowanej.
  • Odpowiedz
@Kazadum: odpowiedziałeś na pytanie, które zadałem osobie, która twierdzi, że to czerwony ma pierwszeństwo. tylko w takim scenariuszu nie wiem po co ten znak. jeśli to niebieski ma pierwszeństwo, znak ma dla mnie sens
  • Odpowiedz
@powodzenia: też zawsze uważałem, że czerwony, ale kiedyś mnie tirowiec (on był niebieski) strąbił w takiej sytuacji. Od tego czasu mam wątpliwości co do tego i ja już sam nie wiem. Z drugiej strony bułkowędliniarze do najbystrzejszych nie należą, więc możliwe, że powinienem dalej uważać tak jak uważałem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@przyjacielsen: to powiedz mi po co ten znak ustąp pierwszeństwa? żeby ustąpił pierwszeństwa przy zmianie pasa na lewy? to bez sensu, przecież o tym nie trzeba informować


@powodzenia: to by miało większy sens jakby za znakiem były znaki poziome ustąp pierwszeństwa. Wtedy po prostu ci z lewej wjeżdżali by na nowy pas ruchu i mieli w tym pierwszeństwo. Obecnie to idiotyczne oznakowanie na miarę ronda w Pile.
  • Odpowiedz