Wpis z mikrobloga

Szybkie pytanko, czy warto przesiąść się z ps4 (grubas, nie pro) na ps5 dla lepszej grywalności starszych tytułów? Zostało mi mnóstwo nieogranych gier z ps+, ale strasznie mnie irytują długie czasy wczytywania i dropy fpsów. Czy zmiana w płynności jest bardzo zauważalna?
#konsole #ps4 #ps5
  • 8
@kubiszcze: zależy co chcesz ograć - część gier ma patche na PS5, część nie więc stopień poprawy może być różny. Osobiście czekam aż będzie można kupić konsolę chociaż po cenie sugerowanej bez tych durnych zestawów, ale dla szybkości nawet pomimo braku gier jest to kuszący sprzęt. Ogrywam teraz AC: Valhalla i mam już dość 5 minut początkowego ładowania i później też odczuwalnych loadingów podczas szybkich podróży, które gra dosyć często wymusza.
@Whcz: ja nie mogłem wytrzymać grając w Wieśka, kupiłem wersje na PC i byłem w szoku jaka jest różnica. Od tamtego momentu ps4 mnie tylko wkurza ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@kubiszcze: Ja tak zrobiłem i polecam ten stan. Ogólnie nie oczekuj że gra która wczytywała się 30 sekund, tu się wczyta w 3, raczej w 25. Różnica jest w czasach uruchamiania konsoli, jak i szybkie powroty do gry, jeśli wyjdziesz w tryb spoczynku.
@kubiszcze: dla takiego samego powodu kupiłem PS5. Wiedziałem, że dedykowane tytuły szybko się nie pojawią ale jako casual miałem mnóstwo gierek, które zostawiłem bo granie w 30fps na PS4 było słabe. W ten sposób na nowej generacji zrobiłem TLoU2, Days Gone, Demons Souls (to akurat ex na PS5 ale robi #!$%@?), God of War, No Mans Sky. Te dwa ostatnie mają 4k i 60fps na PS5. Gierek załatanych pod piątkę jest
@kubiszcze: Zmiana ze Slima na PS5 była doskonałą decyzją, w tym roku ograłem z 6-7 gier które są pod ps5 zrobione (Ratchet, Miles Morales) lub odblokowane 60 fpsów (TLOU2, Czusisza, Death Stranding, CP2077, Spiderman, teraz Mass Effect). Robi to wielką robotę + kultura pracy jest naprawdę dużo lepsza (nie słyszę bądź nie mam problemu z cewkami, wentylatory chodzą dobrze - jedyny problem to napęd raz na godzinę/dwie)