Wpis z mikrobloga

@benyrbh: Przybywam z przyszłości. Wiosna 2022. Amerykański FED podnosi stopy procentowe. Na polskim twitterze bankowi analitycy, niezwłocznie po owocowym czwartku, prześcigają się w wyjaśnieniach. "No tak, miały u nas spadać, ale kto by się spodziewał, że jak FED podniesie to my będziemy musieli bardziej. Jeszcze jakieś pytania, bo mamy turniej CS-a."
  • Odpowiedz
Jeśli liczycie, że tylko w Polsce rosną raty kredytów to jesteście w błędzie, w Australii tez się tak dzieje. Zatem trend będzie ogólnoświatowy dodatkowo Goldman przewiduje podwyżkę stóp procentowych w USA na 2022 rok


@benyrbh: Tylko ze w USA ogromna wiekszosc kredytow to sa kredyty ze stalym oprocentowaniem. Do niedawana w ogole w ofercie nie bylo innych niz te ze stalym oprocentowaniem (teraz pojawily sie takie ktore maja stala stope przez
  • Odpowiedz
@baidu:
Zmiana stóp procentowych w USA oznacza zmianę paradygmantu, odwrócenie kierunku, przełożenie wajchy. W latach 80-tych gdy USA po szok naftowym z lat70-tych zmagało się z ogromną inflacją i odwrócenie się świata od dolara, USA musiało odzyskać do niego zaufanie. Pojawił się Volcker, który podniósł stopy do takiego poziomu, że lata 80-te XX wieku w Ameryce Płd nazywane są stracona dekadą, a kraje demokracji ludowej w tym PRL poszły w bankrut.
  • Odpowiedz
@benyrbh: Ogolnie to dzieki za rozwiniecie mysli.

Rynek nieruchmości to wtedy najmniejszy problem. I o to wszysko sie toczy, a nie o rynek nieruchomości.


Tagowales swoj wpis jako #nieruchomosci, dlatego odnioselm sie do nieruchomosci w USA i kredytow.

Zmiana stóp procentowych w USA oznacza zmianę paradygmantu, odwrócenie kierunku, przełożenie wajchy.

Na razie to sa tylko przewidywania Godlman. Kiedy jest posiedzenie FED, na ktorym moglaby byc podjeta decyzja o podniesieniu stop
  • Odpowiedz
sekcja surowce i przeczytaj o dolarze, zrozumiesz,ze eksport ma najmniszy wpływ na jego wycenę


@benyrbh: Chyba mnie nie zrozumiales. Nie chodzilo mi o to ze eksport ma wplyw na wycene dolara, tylko ze FED i rzadowi amerykanskiemu nie bedzie sie oplacalo utrzymywac drogiego dolara. Przy drogim dolarze eksport, a co za tym idzie, produkcja amerykanska by sie zalamala. Z kolei, dla panstw, takich jak polska, oznaczaloby to wzrost eksportu, jako ze
  • Odpowiedz
@baidu:
czy lira turecka po 14 , peso argentyńskie nie wiem chyba powyżej 100 za dolara , czy brazylijski real po 6 za dolca to jest problem USA? Czy jednka tych krajów? Trwa ucieckza od tych walut co dzisiaj dowiodła lira turecka po 14. Jeszcze raz 80% dolara w obiegu jest w instytucjach finsowych a nie u producentów. USA pzede wszyskim musi zrobić tak aby dolra porządali inni, to jest ich
  • Odpowiedz
czy lira turecka po 14 , peso argentyńskie nie wiem chyba powyżej 100 za dolara , czy brazylijski real po 6 za dolca to jest problem USA?


@benyrbh: Tylko ze lira turecka czy peso zbankrugowanej argentyny to nie jest wynik umicnienia dolara a oslabniecia tych walut. Lira czy peso oslabily sie do wszystkich walut, a nie tylko do dolara. Ty piesales o globalnym wzroscie wyceny dolara, a nie o spatku wartosci
  • Odpowiedz