Wpis z mikrobloga

@sayane:

Nikogo tak nie nazywam, wkleiłem jedynie rysunek przedstawiający pewien sposób myślenia i spojrzenia na świat, nie jest moją winą, że ten właśnie sposób myślenia jest całkowicie nielogiczny i kompletnie oderwany od rzeczywistości :)
  • Odpowiedz
@sayane:

Nie masz racji, określiłem jedynie pewną grupę poglądów, konkretnie lewicowych. Bardzo uogólniasz temat, nie nazwałem nikogo "lewakiem", twierdzę jedynie, że lewicowość, jako taka, jest sprzeczna z logiką, a przynajmniej przeważająca część lewicowego spojrzenia na rzeczywistość, co można wyczytać między innymi z tego rysunku. Nie zaprzeczanym jest fakt, że pogląd lewicowy ma na celu odebranie ludziom ich prawa o decydowaniu o swoich dobrach materialnych, dając w zamian możliwość decydowania o
  • Odpowiedz
@Dimetyloamina: tak samo sprzeczna z elementarną logiką jest prawica, która nazywa się wolnościową, a lewaków to by najchętniej zamykali w więzieniach.

Chodzi o to że uogólniasz, bo podział lewica/prawica nie jest wystarczający, aby określić jakiekolwiek poglądy.
  • Odpowiedz
@miss_waikiki: Pewnie dlatego lewica zakazuje obchodów świąt Bożego Narodzenia, nakazuje przymusowe ubezpieczenia/ZUS, nakłada limity na produkcję mleka i innych artykułów rolnych, popiera cła zaporowe, często popiera dyskryminujące parytety, zwalcza nielubiane przez siebie ideologie itd itd...
  • Odpowiedz
@miss_waikiki: Nie zakazuje w Polsce (jeszcze). W wielu miejscach Europy i Ameryki już lokalnie zabrania żeby nie urazić innych nacji. To jest wolność? :)

Prawica też nie jest doskonała (sam nie jestem prawicowcem) ale jest już bardziej wolnościowa niż lewica i szukanie wolności obywatelskich, czy gospodarczych po lewej stronie polityki to lekkie nieporozumienie.
  • Odpowiedz
@miss_waikiki: Kiedyś PO sama siebie uważała za umiarkowanych liberałów i ludzie o takich poglądach na nich głosowali. Dziś stali się raczej totalnie skorumpowanymi socjaldemokratami, którzy walczą jedynie o utrzymanie koryta. Zresztą Tusk sam w jednym wywiadzie wspominał coś o tej zmianie poglądów partii.
  • Odpowiedz
@miss_waikiki: Wmawiać sobie może ktoś, kto sam popiera jedną z opcji (mniemam, że Ty popierasz) ja jestem z boku i patrzę na to bardziej obiektywnie. Prawica też ogranicza, ale lewica o wiele drastyczniej. Chociaż najgorsze ze wszystkich są te "wyraziste" partie i ich poglądy jak PJN, który chciał zakazu broni białej w ogóle, czy Palikot, który chciał talonu dystrybucji talonów na dziwki :S
  • Odpowiedz
@Aleksander_Newski: Nie sympatyzuję z żadną obecną partią w tym kraju. Nie jestem za legalizacją marichuaen, ale to lewica od czasu do czasu coś o tym przebąkuje. Prawica jest za zakazem.

Następne: zakaz palenia tytoniu w miejscach publicznych - SLD głosowało przeciwko. PO i PiS było za.

Przykładów jest wiele.
  • Odpowiedz
@Dimetyloamina: debilny obrazek, bierzesz poglądy zupełnie dwóch różnych grup i przyklejasz do nich jedna łatke lewicowych poglądów, pomogę ci. decydowanie o swoim ciele to nie jest lewica, zakazywanie juz tak.
  • Odpowiedz
@sayane:

Co rozumiesz pod pojęciem "wolność"? Jeśli brak szacunku do człowieka, życia, godności, to można śmiało nazwać Cie lewicowcem, jeśli natomiast za wolność uważasz, prawo do decydowania o własnym majątku i dobrach przez siebie wytwarzanych, to postrzegasz wolność w sposób prawicowy. Nie chodzi o zamykanie w więzieniach czy zabranianie, chodzi o przywrócenie szacunku do człowieka, życia i nadanie mu na powrót godności.
  • Odpowiedz
@Dimetyloamina: no to co mówisz to g---o ma wspólnego z wolnością. Wolność to jest wtedy kiedy państwo Ci się nie w-------a w żadne decyzje o sobie czy swoim ciele i kończy się tam gdzie zaczyna się wolność innego człowieka.

Btw.

Jeśli brak szacunku do człowieka, życia, godności, to można śmiało nazwać Cie lewicowcem


To co powiedziałeś nie ma nic wspólnego z poglądami politycznymi a jest twoim SUBIEKTYWNYM postrzeganiem lewicy i
  • Odpowiedz