Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do bardziej doświadczonych. O co chodzi z tą dietą xD A tak poważniej. W okresie lipiec wrzesień schudłem około 12-14kg i waga mi po prostu stanęła w miejscu. Czasem owszem mam kilogram w górę, kilogram w dół bo zadowolony po efektach człowiek lekko odpuścił w październiku. Jednak obecnie dokładając obecność na siłowni kilka razy w tygodniu (jakość ćwiczeń jest słaba bo zaczynam przygodę), ujemny bilans kaloryczny (z zapasem na ewentualne wpadki), suplementację witamin (vitaminAll sport) leków tarczycowych (Euthyrox n75), leków krążeniowych (cyclo3Forte) + ostatnio nawet CLA - waga k stoi. Liczyłem bilans no wychodzi w miarę dobrze. Jakieś porady?
#dieta #silownia
  • 7
  • Odpowiedz
@nowak-kamil
Przy zerowym stazu organizm chce za wszelka cenebudowac miesnie by nadazyc za obciazeniami (wystarcza minimalne bodzce-slaby trening). Jestes na deficycie wiec nie ma z czego i robi sie error.

Podbij kaloryke, nawet na +, progresuj silowo a jak dobrze dograsz calosc to wejdzie rekompozycja (budujesz miesnie i gubisz tluszcz). Jestes juz dosc dlugo na deficycie jak mniemam (od lipca?), zaczales nowy rodzaj aktywnosci, te dwa czynniki to potezny stresor dla kazdego organizmu. Dorzuc do koryta na 2-3 miesiace, a potem, juz roztrenowany i w gazie, ucinaj sobie powoli i wbijaj z powrotem na deficyt.

Dochodzi jeszcze #!$%@? kwestii osobniczych (tarczyca, krazenie), mysle ze panel hormonalny nie bylby zlym
  • Odpowiedz
@dejnadom: Najbardziej widoczne jest to, że brzuch mi spadł po mojej ulubionej koszuli która była opięta, a teraz już jest trochę w niej luzu. Siłownię zacząłem w grudniu. Zleciałem z wagi na rowerze + spacerach w lato.
  • Odpowiedz
@Makak87: Właśnie chciałem polecieć w stronę błonnika czy innych problemów trawiennych. Ewidentnie uważam, że organizm spowolnił w porównaniu do np. sierpnia i to czuję w ospałości. Wszystko zacząłem 1 lipca do września, potem waga się utrzymywała październik, listopad, a teraz grudzień zaczynam mocniej się trzymać ustaleń.
  • Odpowiedz
@nowak-kamil
Jakie problemy trawienne? WTF? Czytasz w ogole ze zrozumieniem?

Zaczales treningi silowe po dlugotrwalym i glebokim deficycie to organizm nie ogarnia, zrzucenie 12 kg fatu to nielekka przeprawa dla w PELNI ZDROWEGO, wytrenowanego dzika.

Ospalosc to moze byc kortyzol w okolicach czwartego pietra, powody? Lista jak stad do Las Vegas..Trenuj i redukuj w ten sposob przy problemach z tarczyca to bedziesz potem przez rok ogarnial rozdupcony do szczetu uklad hormonalny/metabolizm.
  • Odpowiedz
@nowak-kamil: Spróbuj trochę zwolnić z utratą wagi, bo już nawet pomijając kwestie zdrowotne, mężczyzna rzadko będzie zadowolony z efektów takiej gwałtownej utraty wagi z powodu utraty mięśni.

Przy tym tempie tracisz dużo więcej masy mięśniowej niż przy mniejszym deficycie. Zakładając sukces, potem będziesz chudszy i będziesz próbował robić mięśnie "na szybko" żeby jakoś wyglądać ;) Trudno jest zbudować masę mięśniową, także lepiej poświęcić tempo zmian dla zachowania dobrych proporcji.
Wynik 14 kg w dwa miesiące sugeruje znaczną utratę tłuszczu ale też mięśni, wody etc.

Możesz też większyć ilość białka w diecie, raz bo pomoże to utrzymać masę mięśniową a dwa bo można relatywnie zjeść więcej białka (kcal) niż węgli/tłuszczu. Organizm traci więcej energii na trawienie białka, także do bilansu zjedzonego/spalonego kcal liczy się 80% wchłanianych kcal
  • Odpowiedz