Wpis z mikrobloga

Właśnie dzisiaj pierwszy dzień testuję zestaw Logitech K860 (oczywiście układ ansi, znalazłem jedną taką aukcję na allegro) + Logitech mx master 3 (mocno polecaną na wykopie). Jeśli ktoś zastanawia się nad zakupem, to opiszę swoje pierwsze odczucia.

Klawiatura spasowała mi od pierwszej chwili, chociaż jest to moja pierwsza klawa tego typu, wcześniej przez lata używałem zwykłej prostej, to od razu pisze mi się dobrze. Sprzęt wydaje się solidny, bardzo przyjemne tworzywo podstawki pod nadgarstki. Na starej prostej klawiaturze czasem bolały mnie nadgarstki pod koniec dnia pracy, dzisiaj poczułem zupełnie odwrotnie, jakby nadgarstki faktycznie mniej pracowały, od razu poczułem, że pisze mi się na niej przyjemniej niż na klawiaturach które miałem do tej pory.

Mysz póki co tak średnio, plastik na przyciskach taki przeciętny, może nie nie jak chińskie zabawki, ale taki niezbyt przyjemny, jak w tańszych myszkach. Pod środkiem dłoni i pod kciukiem jest natomiast dość przyjemny w dotyku materiał, bardziej miękki, rolka fajna metalowa. Mysz ogólnie dość ciężka, przez akumulator. Na plus z tego co widzę jest łatwo rozbieralna w zestawie miałem instrukcję rozkręcenia myszy i wymiany akumulatora.

Dla mnie świetna sprawa to odbiorniki Logitech Unifying dołączone do myszy i klawiatury (w obu produktach był taki sam). Każdy taki odbiornik obsługuje do 6 urządzeń, ja ten od myszki sparowałem z kanałem pierwszym myszy i klawiatury, a od klawiatury z kanałem drugim myszy i klawiatury, przez co nie potrzebuję KVMa do przepinania się pomiędzy urządzeniami.
Oprócz tego oba urządzenia można podłączyć również przez bluetooth, obsługują do 3 komputerów.

Podsumowując, klawiatura dla mnie świetna, mysz nie odczuwam dużej różnicy pomiędzy mx master 3, a jakimś Asusem za 70 zł, który miałem do tej pory, ale kto wie, może docenię ją za jakiś czas. Za to na duży plus Logitech Unifying.

#programowanie #komputery
  • 6
@voot: Oj tak. Używam K860 od kilku miesięcy (niestety z układem ISO, też wolałbym ANSI, ale już nie chciało mi się czekać / szukać / sprowadzać z USA) i klawiatura rewelacyjna. Feeling / skok klawiszy, cicha praca, jakoś plastików. Mam dokładnie te same odczucia, jeśli chodzi o nadgarstki.
Przepinanie się między kilkoma urządzeniami również fajnie i sprawnie działa.

Mysz mam akurat bardziej tradycyjną (Logitech G603), ale również jest świetna, bardzo precyzyjna,
@tomp3: znaczy wiesz, nie mówię, że mysz jest zła, tylko po tej cenie i opiniach na wykopie chyba za dużo od niej oczekiwałem ;)
To co od razu mi się w myszy spodobało to rolka z dwoma trybami pracy, fajnie że machniesz palcem i się przewija aż zatrzymasz. Jednak zastanawiam się, czy nie lepiej było kupić z serii Ergo. No tą kupiłem w sumie głównie dla rolki, będę jeszcze testował, jeśli
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@voot: ja mam mx master 2 i nie zauważyłem żeby plastik był jakiś tani na klawiszach. Ciekawe czy coś zmienili czy jestem mniej wybredny. Wg mnie myszka idealna, a z oprogramowaniem gdzie mogę zrobić co mi się podoba danymi klawiszami i rolkami to mistrzostwo. Do zestawu mam klawiaturę mx keys i uwielbiam ten setup
@voot Ja mam mysz ergo jest spoko, ale dałbym minus za głośny klik i głośna rolkę. Tak swoją drogą ktoś wie jaka jest różnica między tą klawiatura Logitecha, a Microsoft Sculpt? Któraś lepsza?
@daczka92: dzisiaj po kolejnym dniu trochę się do niej przyzwyczaiłem, napiszę jeszcze raz na mikro opinię o sprzęcie za jakiś miesiąc. Bo teraz to są tylko pierwsze odczucia :)
O mx keys też myślałem, ale postanowiłem trochę zaszaleć, chociaż obawiałem się, że na ergo będę się mylił na klawiszach, ale nie żałuję, od razu ją ogarnąłem.

@ekjrwhrkjew: mx master 3 też ma dość głośny klik, ale do wytrzymania, rolka jest