Wpis z mikrobloga

@Thatsnotmeno: młody jest, szarość życia tłamsi, zobaczysz po 5, choć twój osobnik może być nie na tyle upośledzony fizycznie by zdychać od urodzenia. Tu się nikt nie naśmiewa z tych piesków tylko jednoznacznie jest stwierdzane, na podstawie doświadczenie empirycznych, badań naukowców oraz praw ustanawianych w krajach cywilizowanych, że te psy to wybryk ludzkiej wyobraźni. Mam nadzieję, że pomogłem.
  • Odpowiedz
@Thatsnotmeno: ale opka nie krytykuje tych psów że są idiotami, tylko twierdzi że są nimi ich właściciele i hodowcy, którzy świadomie kupili/rozmnażają psy które są uszkodzone genetycznie bo "hehe ale śmieszny piesek" i bawi ich to że pies ma uszkodzony układ oddechowy a później problemy z innymi z tego względu. No cóż xD
  • Odpowiedz
@Thatsnotmeno akurat to zaden argument bo aporty to potrzeba generowana przez człowieka, a nie psa sama w sobie. Mozesz zajechac psa a on i tak bedzie biegal bo pileczka i wcale nie musi znaczyc ze on to lubi.
  • Odpowiedz
  • 7
@pome8_8 A ja nie rozumiem skąd to czepianie się konkretnie mopsów czy buldogów. Połowa ras psów ma stwierdzone defekty genetyczne i skłonności do chorób - dysplazja stawów (częste u mastiffów i bernardynów), różnego rodzaju alergie - typowa przypadłość psów rasowych, choroby autoimmunologiczne (częste np. u bassetów), zaburzenia słuchu (częste dla dalmatyńczyków), krótka żywotność (średnia życia dogów niemieckich i wielu innych ras olbrzymich to często 5-6 lat), nowotwory kości (również częste u
  • Odpowiedz