Wpis z mikrobloga

Pamiętacie jeszcze te Top Orzeszki w panierce o smaku paprykowym (lub zielonej cebulki, jak kto lubi) z Biedronki? To były drugie moje ulubione i najsmaczniejsze orzeszki zaraz obok Nic Nac's od Lorenza. Uwielbiam panierkę w tych Top Orzeszkach, bo to takie grube ciasto, a sama przyprawa jest zajebista no i nie są ostre, tylko takie przyjemne w spożywaniu. Ostatnio udałem się do Biedry po właśnie ten przysmak. Kiedy doszedłem do alejki z chipsami i innymi słonymi przekąskami, zobaczyłem... O matko. Nowe opakowanie. Już #!$%@? miałem złe myśli, ale hej - nie ocenia się książki po okładce. Może są dobre tak samo jak kiedyś? Wziąłem jedną paczkę. Wracam do domu. Otwieram i... #!$%@?ście. Biedronka, #!$%@?ście. Panierka jest teraz cieniutka, przyprawa dużo bardziej #!$%@? - nie chodzi już o to, że jest ostrzejsza, ale w ogóle ma gówniany smak. Poprzednia wersja tych orzeszków miała coś takiego, że ta gruba panierka się rozpływała w ustach, a te #!$%@? twarde i #!$%@?. Szkoda trochę, bo to były, jak wspominałem, moje ULUBIONE orzeszki ze wszystkich na rynku, poza oczywiście Nic Nac's Lorenz. Ale nie tylko to #!$%@?ła Biedronka. Pamiętacie TOP CHIPS? Kiedyś spokojnie można było zjadać je jako tańsze zamienniki Lays. Od jakiegoś czasu (chyba od grudnia 2020 roku, bo wtedy pierwszy raz je kupiłem w nowej, #!$%@? wersji) smakują jak prażynki. Kompletnie pozbyli się smaku "ziemniaka", same Top Chips smakują bardziej jak prażynki paprykowe czy zielona cebulka, a chipsy wydają się nie być z ziemniaków, tylko z czegoś takiego z czego robione są Pringlesy. Tylko, że niestety wszystko to jest bardzo słabej jakości. Da się to zjeść, w przeciwieństwie do nowych Top Orzeszków, ale smak już nie ten sam :( A no i jeszcze podobnie było z MAJONEZEM. Uwielbiam sałatkę z tuńczyka, ryżu, kukurydzy, czerwonej fasolki i majonezu właśnie. Kiedyś w Biedronce był Majonez Splendido czy coś takiego. Miał bardzo dobry, taki "jajeczny" smak, który idealnie komponował się z sałatką z tuńczykiem. Dziś już jest Madero i to już nie jest to samo... Madero jest #!$%@? podobnie jak orzeszki i chipsy. Co oni #!$%@?ą? Ja rozumiem zmiany w składzie, żeby było zdrowiej itd. no ale trzeba robić tak, żeby smak pozostawał mniej więcej taki sam, a nie kompletnie #!$%@?ć produkt.
#orzeszki #biedronka ##!$%@?
  • 2
  • Odpowiedz
@nathan0930: to są jedynie marki sklepu, czyli same etykiety. Istotny jest producent oraz skład. Zmieniają dostawców niezależnie od zmiany etykiety. Okresowo sobie "odświeżają" nazwy albo grafiki, jednak producent może dalej być taki sam. Ale nie musi, przy identycznej etykiecie również mogą zmienić dostawcę.

Więc jak porównywać, to trzeba by spisać konkretnie producentów oraz składy. Właśnie wadą "marek własnych" jest spora zmienność towaru, jak któryś zasmakuje, to trzeba każdorazowo sprawdzać mały druk
  • Odpowiedz