Wpis z mikrobloga

Czy ktoś zetknął się z modułami firmy Mysolar?

Prześledziłem trochę firmę i nie wygląda najgorzej. Amerykański brand, produkcja zdaje się w krajach wschodnich.
Katalogi wyglądają bardzo ciekawie.

https://www.mamibot.com/solarpanels

Planuje zakup konkretnie tych modułów:

https://eprad.pl/wp-content/uploads/2021/07/Mysolar-GOLD-Shingled-Bifacial.pdf

Oferta na 9,9kWp z szacowaną produkcją roczną 12 200kWh. Cena z resztą sprzętu i montażem 47 200zł brutto.
Hymon na Blaupunkcie zaproponował cenę 55tys zł.. :/

#fotowoltaika #prad #inwestycje #energia
  • 22
@PanPinokio: ceny takie już chyba są na rynku. Firmy wykorzystują zmiany w prawie a przez to zwiększone zainteresowanie.
Hymon jest jeszcze droższy. Mam w okolicy inną instalacje, tez 10kWp na modułach LG i Froniusie za którą właściciel zapłacił 62 tys..:/
@PanPinokio Zastanawiam się jeszcze nad jedną kwestią..

Jeśli teraz mam zużycie roczne ok 2500kWh to czy nie lepiej założyć mi teraz coś na aktualne zapotrzebowanie by tylko stać sie prosumentem a z czasem rozbudować/postawić druga będąc już na starych zasadach?

Domniemam że na nowych zasadach rozliczania zainteresowanie PV dosyć mocno spadnie a w związku z tym ceny samych instalacji.. Dobrze rozumuję czy to raczej nie pójdzie w tym kierunku?
@tomy86 montowalem 6,5kwp za 22tys cztery miesiące temu. Powysylalem zapytania do 20-30 firm z dalszej i bliższej okolicy, a potem licytowalem między tymi najtanszymi o to kto zrobi faktycznie najtaniej, a pierwotny rozrzut był między 25 a 39tys
@tomy86: nie jestem instalatorem, a użytkownikiem. Ale zaryzykuję stwierdzenie, że większość modułów to chiński wytwór w podobnej jakości. M. in. po to zainwestowałem w SolarEdge, żeby mieć podgląd na pracę modułów, a w razie co wymienić ten uszkodzony. I jeden uszkodzony lub gorzej pracujący moduł to nie problem w przypadku mojego rozwiązania. Czy warto było dopłacać? Nie wiem. Ale wolę spać spokojnie ;)

PS. trzymałbym się standardowych rozmiarów paneli.
@PanPinokio: A falownik pod instalacje 10kWp a załóżmy 6 to myślisz spora różnica?

Coś czuje ze po zmianach prawa popularność a zatem cena trochę spadnie. Ostatni czas jak widzę mocno napompował ceny (podejrzewam ze marży a nie samych komponentów). Jeśli czytam ze cztery miesiące temu można było zrobić 1kWp za niecałe 4tys a teraz standard to blisko 5..
Może zainwestować nawet w większy falownik a rozbudowywać po kwietniu (lub jeśli faktycznie
Ktoś robił tym panelom testy wytrzymałościowe


@tomy86: skad takie zalozenie? i przewaznie producent gdzies podaje jaka maja panele wytrzymalosc przy jakim sposobie mocowania.
podane 5400Pa moze rowni dobrze oznaczac ze wytrzyma 5400 przy mocowaniu przy 8 lub 10 punktach.
przy 4 punktach na 99,9% nie ma nawet 2700Pa