Wpis z mikrobloga

Mirki
Czy to normalne, że obecnie grzejniki grzeją mimo, że mam je zakręcone? Mieszkanie w bloku.

Np. w łazience ciężko zejść z temperaturą poniżej 24C. Grzejnik grzeje nawet ustawiony na 0/śnieżynkę.
Wydaje mi się, że takie działanie zaczęło się gdy zrobiło się zimniej/mróz na dworze.

#pytanie #pytaniedoeksperta #ogrzewanie #kiciochpyta
  • 11
  • Odpowiedz
Czy to normalne, że obecnie grzejniki grzeją mimo, że mam je zakręcone?


@Fabinho: tak, blokada na Januszy, zeby nie bylo tak, ze bedzie zimno w mieszkaniu i inne mieszkania beda musialy je ogrzewac
  • Odpowiedz
@Fabinho: Moim zdaniem zależy od termostatu. U mnie jak mam ustawione na 0 to grzejnik jest zimny ale możesz mieć termostat który otwiera się od konkretnej temperatury (chociaż 24st to wysoka temperatura) niezależnie jak masz ustawiony. Jest też możliwe, że masz źle założony termostat. Sam tak kiedyś założyłem i ciągle mi grzał mimo że miałem ustawione na 0.
  • Odpowiedz
@Fabinho: 24 to brzmi dość dużo. Generalnie sniezynka nie oznacza zero. To jest minimalna temperatura, ale sniezynka nie pozwala na zamarznięcie grzejnika. Z tego co pamiętam jest to 6 stopni.

Jeśli grzeje przy 24 to cos wydaje się nie tak.
  • Odpowiedz
  • 0
@Miszcz_Joda: Tu nie chodzi o januszowanie tylko o to żeby grzały tak jak chce założyłem sobie automatyczne termostaty. Nie potrzebuje cieplej łazienki w środku nocy. Nad ranem już tak. I tak to miało działać
  • Odpowiedz