Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
jestem totalnie ciemną masą
mam wiekowego thinkpada w którym od dłuższego czasu nie działa mi klawiatura co jest mega uciążliwe jak się studiuje zdalnie i pisze egzaminy
Ile kosztuje tak +/- wymiana tego dziadostwa? W sensie klawiatury. Mówiąc wprost nie chce się jako ciemna masa dać zrobić w siusiaka i wolę wiedzieć czy w ogóle warto jeszcze go gdzieś zanosić do serwisu czy używać aż padnie

#laptopy #thinkpad
  • 20
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@gfgfgfa: Jaki to ThinkPad (model)?
Ogólnie ThinkPady to w większości solidnie zbudowane, dość łatwo naprawialne sprzęty, więc wymiana klawiatury może polegać na odkręceniu kilku śrubek, odłączeniu taśmy łączącej klawiaturę z płytą główną (lutowanie nie wymagane, taśma jest zamocowana w gnieździe). Zatem przy odrobinie zdolności manualnych można to zrobić we własnym zakresie. Koszt klawiatury też nie jest duży, nieraz to kwoty poniżej 100 zł. Ale żeby odpowiedzieć precyzyjniej trzeba by wiedzieć, jaki
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mit-nick: to zignoruj, przecież mówię, że się nie znam i nie mam pojęcia nawet czy do każdego się wstawia taką samą czy inną czy #!$%@? wie co jeszcze, co jest potrzebne itp. Zadaje pytanie żeby się jakikolwiek pokierować. Mogę podać nawet numer buta, ale co to zmieni?
@gfgfgfa: Klawiatura do t540p na allegro chodzi od 70zł wzwyż. Wymiana jest mało czasochłonna, na youtube znajdziesz poradniki ewentualnie jej wymiany albo demontażu całego laptopa, co tez jest pomocne - na przyszłość.

T540p nie jest takim wiekowym modelem, jeżeli chodzi o standardy na mirko ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wiem, że jest tutaj ktoś, kto dalej pracuje na słynnym laptopie 701cs z klawiaturą typu butterfly, przerobionym na 2021
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rave_77: nie mam pojęcia ile ma lat, ale u mnie jest od 4 lat i dużo ze mną przeszedł ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wygląda jak psu z gardła wyciągnięty i różne części mu niedomagają, ale chyba trzeba go będzie w końcu doprowadzić do normalności skoro jeszcze się nie rozleciał, a i ogarnięcie go mnie z torbami może jednak nie puści
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ciasteczkowy_otwur: mam zwykłą klawiaturę z biedry którą dopinam na egzaminy ale Fidżi wygodniej byłoby jednak nie plątać się w kablach bo się do reszty rozsypie jak jeszcze z raz spadnie na ziemię xD