Wpis z mikrobloga

Mam pytanie dla osób które są w temacie albo montowały sobie panele.
1. Jak powinien wyglądać koszt dla instalacji ok. 4-5 kW?
2. Na co szczególnie należy zwrócić uwagę?
Dopiero zaczynam szukać, a jestem pewien, że wpadnie tu więcej informacji niż po obejrzeniu wszystkich pseudo poradników na YT.
#fotowoltaika #budujzwykopem #energetyka
Pobierz exploti - Mam pytanie dla osób które są w temacie albo montowały sobie panele.
1. Ja...
źródło: comment_16389014606OyZUVbEvkfjk9zozIlDEl.jpg
  • 20
@exploti: Cena 18-21kzł. wszystko zależy jaki system montażowy.
Zwrócić uwagę czy firma na pewno zdąży wywiązać się z terminu realizacji do 31.03.2022
Zapodaj oferty na tagu i się zobaczy co i jak.
@exploti: 4-4.5k za kWp. Zwracaj uwagę na komponenty, porównaj opinie innych, np na grupach instalatorów. Nie bierz żadnych dodatkowych produktów typu gwarancja produkcji - szkoda pieniędzy.
@exploti: montowałem ostatnio. 10kwp, inwerter fronius, panele trina 400w, dodatkowo przegląd po drugim roku w cenie.
46 tys brutto z 8% VAT czyli ciut więcej niż kolega wyżej pisał.
@exploti: Ja właśnie podpisałem umowę na 5,20 kw. Zapłaciłem co prawda powyżej średniej bo prawie 28k natomiast mam inwerter z hyundaia i bardzo dobre panele 400w. Dodatkowo firma istnieje bardzo długo i ma milionowy kapitał, serwis na miejscu, same 5 gwiazdkowe opinie na Google. Podpisujesz pelnomoctnixtwo i wszystko za Ciebie załatwiają - tauron, liczniki, wpięcie do bezpieczników, do linii pradowej itd. Ogólnie podpisujesz i niczym się nie przejmujesz. Wydzwoniłem różne firmy
@kiedys_bede_bogaty: możesz szukać, ale czas nie stoi po Twojej stronie. Z drugiej strony jeśli to pewna firma a masz taniej (niż ja przynajmniej) to w to idź.
Dla mnie było ważne by nie była to firma krzak która za rok czy dwa się zwinie.