Wpis z mikrobloga

Czy popierasz wprowadzenie obowiązkowego szczepienia przeciw covid?

Ankietę będę ponawiał co tydzień aby sprawdzić jak zmieniły się nastroje społeczne na mirko. W zeszłym tygodniu obowiązek szczepień na covid poparło prawie 19% głosujących (wzrost o 4,65 pp), 81,28% nie popierało obowiązkowego szczepienia. Dziś ogłoszono pomysł dotyczący wprowadzenia obowiązku dla wybranych grup. Czy wpłynie to na wyniki i nastroje na mirko? Sprawdźmy!

Na koniec 2022 albo w momencie wprowadzenia obowiązku szczepień zawołam głosujących w ankietach. Sprawdzimy wtedy, czy nakaz szczepień został wprowadzony, zobaczymy kto zmienił zdanie, a kto nadal trwa przy swoim i czy opinie zmienią się tak znacząco jak w przypadku opinii dotyczącej polityki powszechnej izolacji (w marcu 2019 prawie 90% uważało, że sprawdzi się ona, a kilka miesięcy później już tylko nieco ponad 20%).

Tag do obserwowania albo czarnolistowania - #mirkoszczepienia

Wcześniejsze ankiety: 24 listopada, 1 grudnia

__________
Zmiany względem ostatniego głosowania:
1) wcześniej stosowałem naprzemiennie słowo przymus i obowiązek, sugerowano to jednak uściślić bo przymus i obowiązek to nie to samo. Teraz w ankietach będzie używane słowo przymus.
2) dziś nie używam tagu koronawirus, zasugerowano mi, że wyniki mogą być w ten sposób wypaczone ponieważ dużo "normalnych ludzi" ma ten tag na czarno, a na nim aktywni są głównie przeciwnicy szczepień co może wypaczać wyniki
MG78 - Czy popierasz wprowadzenie obowiązkowego szczepienia przeciw covid?

Ankietę...

źródło: comment_1638883219zUNk97t2HqXo1uZvjZ52lF.jpg

Pobierz
  • 59
  • Odpowiedz
Czy popierasz wprowadzenie obowiązkowego szczepienia przeciw covid?


@MG78: Aby państwo mogło czegoś od obywateli wymagać to musi za to brać odpowiedzialność. Działa już też fundusz wypłacający zadośćuczynienia za powikłania? Nie działa. Można zgłaszać NOP-a w cywilizowany sposób? Nie można. Wprowadzenie takiego obowiązku byłoby w tym momencie nielegalne i niezgodne z prawem.
  • Odpowiedz
@MG78: I już według ankiety jest 30 procent na tak. Wejdą obowiązkowe szczepienia dla lekarzy i wojska. Później dla listonoszy. Jeszcze później zasada 3g, a chwilę później nieprzymusowy przymus szczepień dla wszystkich. Takie gotowanie żaby. Tak jest mniej więcej w Niemczech. Szkoda gadać
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@janekplaskacz:

Brakuje informacji ile dawek. Bo np. ja rozumiem szczepienie jedną czy dwoma dawkami, ale nie rozumiem cyrku z kolejnymi dawkami. To oznacza, że szczepionka nie działa.

Co za różnica? Szczepionki przeciw Covid-19 nigdy nie miały zapobiegać transmisji wirusa, o czym twórcy i specjaliści wiedzieli od dawna, a o czym powszechnie również wiadomo od niedawna.
Zatem jaki sens niby mają paszporty?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MG78: brakuje mi opcji

niezdecydowany

@powiedz: zdecydowanie przeciw. Przecież w paszportach nie chodzi i nigdy nie chodziło o zapobieganie pandemii. Nie mogło o to chodzić skoro szczepionka nie ogranicza tego jak wirus zaraża.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szpongiel:


Co za różnica? Szczepionki przeciw Covid-19 nigdy nie miały zapobiegać transmisji wirusa,


Miały. W czasie gdy się szczepiłem miały zapobiegać transmisji tak samo jak to robią inne szczepionki.

@janekplaskacz: taka była narracja w mediach, zgoda. Ale w designie tych szczepionek oraz wynikach pierwszych testów klinicznych przeprowadzonych przez producentów szczepionek, nic takiego nie wykazano. Gdy na początku była mowa o 95% skuteczności, to po prostu "zapomniano" nam wspomnieć, że to nie dotyczy zakażenia tylko łagodzenie przebiegu choroby oraz, że to nie jest
  • Odpowiedz
@szpongiel:

Na marginesie, też jestem zaszczepiony i też wtedy rozumiałem, że to na zapobiegać zarażeniu, bo tak mówili. Ale to mówili politycy. Naukowcy, z samymi producentami szczepionek nigdy tego nie wykazali.


No i dlatego ilość kolejnych dawek nie ma znaczenia. Przed czym mają chronić kolejne dawki? Już wiemy, że nie przed zakażeniem, zachorowaniem ani nawet nie przed transmisją. Mają dawać "gwarancję", że będziesz łagodniej przechodził. A to może być szkodliwe i przed podjęciem takiej decyzji należałoby się temu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@janekplaskacz: owszem, nadmierne skupienie mediów na antyciałach to kolejna manipulacja. Odpowiedź immunologiczna polega na ten, że organizm produkuje przeciwciała gdy jest taka potrzeba, a nie na tym, że cały czas jest wysoki ich poziom.

Większość innych szczepionek polega na tym aby nauczyć organizm rozpoznawać dany patogen żeby wiedział kiedy produkować te przeciwciała.
  • Odpowiedz
@szpongiel:

owszem, nadmierne skupienie mediów na antyciałach to kolejna manipulacja. Odpowiedź immunologiczna polega na ten, że organizm produkuje przeciwciała gdy jest taka potrzeba, a nie na tym, że cały czas jest wysoki ich poziom.


No właśnie. Dlatego ilość dawek ma znaczenie, bo o ile rozumiem pierwszą lub drugą to nie akceptuję kolejnych.
  • Odpowiedz
@janekplaskacz: bywają inne szczepionki, w których bierze się dawki przypomiinające ale np. po 10 latach.
Te dawki są po to aby odświerzyć pamięć immunologiczną, która może po długim czasie zanikać. Ale w szczepieniach przeciw Covid-19 nigdy o to nie chodziło. Ich skuteczność zanika wraz ze spadkiem wyprodukowanych przez organizm przeciwciał w wyniku zaszczepienia, tzn. po około 3 miesiącach, lol.

Niedługo kowidianie będą nosić na pasku aparat dozujący szczepionkę tak jak
  • Odpowiedz
@szpongiel: ankieta jest o obowiązku szczepień. A wiec można chciec obowiązku ale takiego samego jak na ospę i po prostu jednorazowej kary 1500zl za brak szczepienia.

Nie ma tu mowy o jakichś paszportach, dostępu do dokumentacji medycznej itd.
  • Odpowiedz