Wpis z mikrobloga

Czy można zainstalować system na dysku, który był już używany? W sensie mam na nim pliki planuje je przenieść na nowy dysk. A ten sfomatować i przeznaczyć na system. Czy są ku temu jakieś przeciwskazania? Czy może lepiej zawsze stawiać system na nowym dysku?

Dodatkowo czy ma ktoś linka do sparwdzonej kieszieny x16 m2, tak żeby te prędkości z karty się zgadzały.

#pc #komputery #dyski #dysk #ssd #hardware
  • 3
@KrzyuCadetemTera: a dlaczego w sumie nowy, jakie są plusy i minusy?
Aktualnie sytem mam na ssd 250gb chce go przerzucić na m2 500gb ( ktory aktualnie jest pod adobe) i dokupić 1t m2 pod pliki dla Adobe, dodatkowo pliki na których nie pracuje mam na 2t hdd.

Orientujesz się co do kieszynie pci x16 na m2? bo mam tylko 2 sloty na m2 na płycie głowniej a jak pod system chciałbym
ogólnie te wszystkie stare dyski warto by było sprawdzić jakimś programem do testowania dyskóœ typu crystaldiskinfo czy inny jakiś. i zobaczyc jak wyglądają od strony technicznej. Wiadomo nowy dysk to nowy dysk, bez badsectorów, bez żadnych błędów dysku. A takie które byly już eksploatowane mogły złapać przez ten czas jakies BS'y czy błędy, przez to mogą działać wolniej lub mniej wydajniej. To co chcesz zrobić to moim zdaniem bardzo dobre rozwiązanie,system powinien