Wpis z mikrobloga

Zadeklarowani ateiści nie powinni mieć wolnego w czasie świąt chrześcijańskich.

#swieta #polska #chrzescijanstwo #ateizm #popularnaopinia


@Drezv: a co wolne od pracy ma wspolnego z wiara czy jej brakiem? niezaleznie od tego w co wierzysz masz miec tyle samo wolnego w roku. jesli juz chcesz byc sprawiedliwy - to nikt nie powinien miec wolnego w swieta, za to dodatkowe dni urlopowe
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Drezv: dla mnie może być, pod warunkiem, że ateiści dostaną inny termin wolny, bądź jako dodatkowe dni do urlopu. Inaczej nie będzie to sprawiedliwe, ponieważ ludzie którzy wierzą w pana na chmurce będą uprzywilejowani większą ilością dni wolnych w roku. A zazwyczaj okres świąteczny to czas mniejszego #!$%@?, więc dla mnie ok.
  • Odpowiedz
  • 0
@Drezv bądź wykopkiem, nie zdawaj sobie sprawy że święta z obyczaju religijnego stały się obyczajem kulturowym nieodłącznym od kultury europejskiej na całym świecie, w państwach które miały chociażby namiastkę mniejszości chrześcijańskiej w swojej popupacji - patrz np. Japonia.
  • Odpowiedz
@mlody_dziad: oczywiście, że tak. Oczywiście Państwo powinno tylko dotować utrzymywanie zabytkowych świątyń jako budynków. Problemem jest to, ze większość ateistów to jest tylko na wykopie ale w realu jak trzeba zrobic pogrzeb czy chrzest to jest bieganie do księdza.
  • Odpowiedz
jest demokracja. Zgadnij kogo jest więcej w Polsce i kto by mógł przegłosować ta ustawę lub nawet wygrac taki postulat w referendum?


@Drezv: zawołam Cię po ogłoszeniu wyników spisu ludności

(i zapewniam, że nie każdy katolik głosowałby za Twoim pomysłem)
  • Odpowiedz
jest demokracja. Zgadnij kogo jest więcej w Polsce i kto by mógł przegłosować ta ustawę lub nawet wygrac taki postulat w referendum?


@Drezv: Czyli rozumiem że jak 51% osób przegłosuje legalność zabijania niewiernych to nagle wszystko okej bo demokracja, ustawa i referendum?
  • Odpowiedz
@Drezv: Tylko katolicy powinni płacić na kościół i religie w szkole, emerytury i ubezpiecznie dla księży. Dodatkowo powinniście mieć zakaz aborcji, pigułek, prezerwatyw i mięsa w piątek ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na dodatek za kradzież naszych pogańskich świat powinniście nam z każdym razem dawać 2137zl za użyczenie tej daty. ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz