Wpis z mikrobloga

@WiesniakzPowolania: może Twój chlopski rozum uzgodni z Tobą czy głównym problemem służby zdrowia jest niedobór personelu medycznego czy COVID? Bo jeśli to pierwsze to się zgadzamy i chyba nie sądzisz, że obecną sytuacja i dodatkowe obciążanie szpitali obostrzeniami zachęci lekarzy którzy tu zostali do dalszych tarć z tym nieudolnym systemem?
I przez takich dzbanie jak ty będzie trwał i trwał?


@NoToTenTego: w sensie udajemy, że choroby nie ma i magicznie znika ?
@Disky: Wytłumaczę ci po twojemu. Za mało personelu to problem codzienny. Covid go jeszcze potęguje. Uwierz mi gdyby to medycy mieli decydować to obostrzenia byłyby takie że na wyjscie do kibla musiałbyś mieć przepustkę.
Uratowac w tej sytuacji może nas tylko ograniczenie rozprzestrzeniania sie choroby i ilosci hospitalizacji.
@WiesniakzPowolania: no to widocznie zależy od medyka :) ale przyjmijmy ze jest tak jak mówisz - nie uważam, że osoby, które są na pierwszej linii frontu, a co się z tym wiąże mają emocjonalny stosunek do problemu, są odpowiednimi osobami do zarządzania kryzysem. Mamy przykłady z innych krajów wskazujące na to, że wyszczepienie pewnego procenta populacji nie daje takich efektów jakich się spodziewano. Wykresy są podobne w krajach tj. Polska i
@Disky: Niemniej wyszczepienie daje mimo wszystko duzo lepsze efekty niż jego brak. A kazdy sposób jest dobry żeby ograniczyć ilość śmierci bo nie jestesmy w stanie tu i teraz zwięszyc ilości niezbędnego personelu medycznego żeby odpowiednio obsłuzyć kryzys. Zresztą żaden kraj na swiecie nie ma. Tyle ,ze u nas jest juz tragedia.
@WiesniakzPowolania: czytałem każdą z ulotek i widzę doniesienia i to jak się zapisuje w Polsce NOPy - rozumiem gdy ktoś ma obawy przed szczepieniem. Są sportowcy, którym to prawdopodobnie zakończyło karierę, mówi się o przymusowych szczepieniach dla dzieci co jest niesmiesznym absurdem. Nie było w ulotce J&J i Astry nic na temat korelacji z innymi medykantami, badania odnośnie płodności tylko na szczurach, brak badań odnośnie powodowanych nowotworów - każdy powinien mieć
@WiesniakzPowolania: zdaje się, że problem z mięśniem sercowym jest dość powszechny. Są kraje szeroko rozumianego zachodu, w których zamawia się od 11 do 16 dawek na obywatela - kraje nie kraj. Obudź się.
@WiesniakzPowolania: skąd taki wniosek, że to ułamek? Spójrz na brak konkretnych badań, które wymieniłem. To powszechna wiedza i wszyscy to bagatelizują. A jest tam wyraźnie napisane, że te badania nie zostały zrobione. Nie ze pominięte - wprost napisane, że te konkretne badania nie zostały przeprowadzone. Jak coś to zostałeś poinformowany :) Bardzo chciałbym się mylić, ale nie można tego wykluczyć, także przymuszanie ludzi do szczepień to serio jakaś chora jazda (
Zabezpieczyliśmy dodatkowe 85 milionów dawek Pfizera, co daje łączne dawki Pfizera w Australii do 125 milionów” – powiedział premier.

„To znaczący strzał w ramię dla australijskich dostaw szczepionek. Każdy Australijczyk będzie miał dostęp do zastrzyku przypominającego, jeśli zajdzie taka potrzeba"

Zasadniczo co jest złego, że rzad zabezpieczył szczepionki dla swoich obywateli nawet na wyrost ?
Usunąłem bo zle sprawdziłem. A nie mam w zwyczaju powielać nieprawdy. Ot i cała tajemnica
@Disky: Bardzo możliwe że będą rozdawać szczepionki biedniejszym krajom. Już od początku pandemi Kanada tak robiła (zobacz ile zamówili szczepionek na samym początku). Prawdopodobnie Omicron zachęcił więcej rządów do podobnych działań.