Wpis z mikrobloga

Spawalnicze Mireczki mam sprawę i liczę na Waszą poradę, może ktoś się orientuje w temacie. Chciałbym założyć działalność: usługi spawalnicze m. in. roboty ziemne, spawanie rurociągów przemysłowych itd, raczej nie chce celować w bramy albo w mebelki loft. Nie ważne motywy, bo być może będzie to ogromny strzał w kolano, może lepiej byłoby wyjechać za granicę i pracować bez stresu za godziwe pieniądze, ale do sedna: gdzie szukać potencjalnych klientów, przetargów, firm do współpracy. Coś tam wstępnie miałbym nagrane ale może ktoś z Was otworzy mi oczy na jeszcze jakieś możliwości

#spawanie #pracaspawaczamnieprzeistacza
  • 18
@harry22: Potrzebny jest szwagier w radzie miasta ale to i tak nic nie da bo rury do roboty to rzadkość dlatego wszystkie szwagry robią bruk i orają nim całe centra miast - nawet najbystrzejszy szwagier nie wymyśli "co by tu jeszcze obrurować"

Zatem przetargi - będziesz konkurował z firmami które zrobią za darmo byleby utrzymać flow albo pojadą na stracie, zwłaszcza w epoce kowidu - a raczej będziesz ich podwykonawcom czekającym
@suqmadiq2ama w takim razie co Pan radzisz, programistą już nie zostanę, orać na kogoś następne 40 lat albo i krócej jak mi pękną kolana też mi się nie widzi. Moglbym złodziejem pośrednikiem ale to tez nie mam szwagrow
(,)
@harry22: Jedyna opcja żeby funkcjonować to podpiąć się pod większą firmę. Ja np obsługuję firmę która ma sporo maszyn budowlanych i złącza wod-kan, niedoszły teściu natomiast jest podpięty pod fabrykę farb i tam tłucze inox do oporu. Także rozejrzyj się po okolicy, jeśli są większe firmy które prowadzą stałą działalność - to może uda Ci się coś uszczknąć. Dopóki się nie dogadasz z kimś takim to jw, bez szwagra nidyrydy, a
@harry22 jak chcesz zarabiać spawarką i szlifierką, a jednocześnie nieasz na tyle zeby zainqestowac w sprzet i miejsce do realizacji wiekszych kontraktow, to musisz brac wszystkie miejscowe roboty, i bramy i rurociagi i serwisy. Kontakty zalapiesz na robocie, tu sie wkrecisz na serwis. A i samemu jest ciezko, bo terminy gonia, a tu np serwis i lipa
@suqmadiq2ama twoj stary w radzie twojej starej

@harry22 jak chcesz zarabiać spawarką i szlifierką, a jednocześnie nieasz na tyle zeby zainqestowac w sprzet i miejsce do realizacji wiekszych kontraktow, to musisz brac wszystkie miejscowe roboty, i bramy i rurociagi i serwisy. Kontakty zalapiesz na robocie, tu sie wkrecisz na serwis. A i samemu jest ciezko, bo terminy gonia, a tu np serwis i lipa

@crystalmethh:

@harry22: no właśnie z takimi
@crystalmethh mam jakiś budżet ale na raczej drobne inwestycje, na koparke za gotoweczke to sobie raczej nie mogę pozwolić, w mojej niedalekiej okolicy każdy troll ze szlifierka i migomatem w garażu robi płoty bramy i mebelki, jest ich pełno, a co jeden to większy rzeźnik, wszystko krzywe i udupcone aż mi się rzygac chce jak czasem patrzę. Dlatego wolałbym celować w bardziej specjalistyczne usługi np dla przedsiębiorstw energetyki cieplnej czy jakichś prywatnych
@harry22: Teściu w sumie nie wiem, wiem że dłubał ogrodzenia - ale uciekł z tej branży tak szybko jak tylko pojawił się poważniejszy kontrahent - to jest branża bez przyszłości - chyba że masz turbowyspecjalizowany zakład i masz kontrakt z leroy merlin.
No a moja ścieżka to zwyczajna poczta pantoflowa. Jak nie masz reputacji to trzeba robić różne drobne gównoroboty i jak wytrzymasz to w końcu zostaniesz polecony/zauważony przez kogoś poważniejszego.
@Irthorr wstępnie miałbym nagrane dwie fuchy na ten moment, jedna to na dobry początek odcinek gazociągu a druga to drobny remont i przebudowa na pewnych zakładach chemicznych w pl. Na obie roboty ze dwie osoby musiałbym mieć. I musiałbym też przedsięwziąć pewne inwestycje w sprzęt. Ale to są roboty po czesci na gębę i po znajomości. A głupio by było po wszystkim zostać ze sprzętem i kosztami, dlatego właśnie staram się znaleźć
@harry22: To nie kupuj tylko wypożycz sprzęt, zgarnij ze 2 pomocników i ogień. A jak pyknie coś dalej to sobie sprzęt kupisz. Potrzebujesz coś więcej niż spawarka + 2 szlifierki?
Zakłady w Policach?
@Irthorr najważniejsze rzeczy można powiedzieć ze mam ale jest dużo ogólnego szpeju który jednostkowo nie kosztuje dużo, ale do kupy to może się zebrać sumka, no i zajmie potem sporo miejsca w szopie gdyby miał leżeć i gnić... pozostałości po zachemie w bydgoszczy