Wpis z mikrobloga

Hej co jest zgrane, mam karcioszke GF 1050ti od gigabajta, woczraj komp startowal, dzisiaj juz brak sygnalu. Wszystko poczyszczone, brak sygnalu. Wkladam GT460 i startuje. Wrzucam 1050 do innego kompa - dziala poprawnie. WTF? Zasilacz Corsair VS650 650W, a startuje na marnym Modecom Feel3 na innym konfigu oczywiscie. #komputery #pcmasterrace #kartygraficzne
  • 12
@JoeBlade: pierwsze co, to sprawdzilem bezpecznik i czy nie ma zwarcia. Nie ma, bezp caly. Karta nie startuje GA78MLT, wczesniej przez 2 lata smigala bez problemu. Myslalem, ze sie uwalila karta, bo inna karta staruje, ten konkretny 1050 tak jak pisalem wyzej bez problemu startuje na innym kompie. Cos ewidetnie nie pasuje tej 1050 w porcie PCIe, niestety jest to plyta 1slotowa.
@AlexR: sorki źle doczytałem pierwszego posta.
Czym czyściłeś kartę ? Używałeś izopropanolu do czyszczenia padów od PCIE ?
Sprawdź na drugim kompie tą kartę jeszcze raz i napisz czy działa na pełnej szynie PCIE x16.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JoeBlade: Dziala na drugim. Bez chemii, jedynie czystym pędzelkiem pozamiatalem z kurzu. Przed chwilą rozebrałem całość i nic to nie dało, tylko zamiast no signal mam czarny ekran, nie ma pikniecia spikera.
@AlexR: a sprawdź na drugim kompie w gpuz na jakiej szynie PCIE działa karta.
Możliwe że padl jakiś kondensatorek blisko gniazda PCIE jeśli prędkość będzie mniejsza od 16x i Twoja główna płyta przez to nie wykrywa karty.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JoeBlade: tak, przełącza się z 1.1 16x idle na 2.0 16x pod obciążeniem, dorwałem jeszcze inna karte, gf 650, na niej przechodzi post, ale staje na veryfing pool data(przed ładowaniem systemu). Starsze karty jak gf8500 działają. No cóż, coś się zjebucilo z pcie na płycie, z zasilaniem pewnie.
@AlexR: karta ma zasilanie poprawne na 100% skoro działa na innym kompie.
Na twoim miejscu kupiłbym izopropanol i dokładnie przeczyścił styki karty które wchodzą do gniazda PCIE oraz dodatkowo same gniazdo PCIE za pomocą szczoteczki do zębów z miękkim włosem.
Jak nie zadziała, to obstawiam uszkodzoną pamięć na samej karcie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JoeBlade: miałem na myśli zasilanie z portu pcie, karta działa poprawnie na drugim kompie więc ja wykluczam, ok zrobię tak jak podpowiadasz
@AlexR: co do zasilania na PCIE, to gdyby nie było któregoś z nich, czyli 12V lub 3.3V, to nie odpalił byś płyty głównej .
Sprawdź jeszcze wizualnie czy w okolicach padów PCIE nie ma urwanych kondensatorów.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JoeBlade: wymylem wszystko, łącznie z zasilaczem. Niestety bez efektu. Dlaczego sugerujesz uszkodzenie karty, jak na innym konfigu działa? Dla mnie ewidentnie coś z pcie, aczkolwiek gf8500 działa, bez dodatkowego zasilania. Próbowałem nadpisania BIOSu, wyjęcia śledzia z karty.
@AlexR: miałem kilka razy styczność z kartami które działały na jednej płycie a na drugiej już nie startowały(często przy mieszaniu platform - amd i intel) i właśnie często problemem okazywały się kondensatory linii adresowej ale tez był uszkodzony ram na samej karcie.