Wpis z mikrobloga

@NijuGMD: Ale o co psychole macie tym razem problem? Gość zadał proste pytanie, jeżeli jest gdzieś lokal który spełnia jego potrzeby, to w czym problem? Nazywacie to wolnym rynkiem.
  • Odpowiedz
  • 4
@terwer358
Te proste pytania przerodziły się w innych krajach w terror właśnie przez takich #!$%@? tchórzy, którzy oczekują, że życie zawsze będzie bezpieczne.
  • Odpowiedz
  • 1
@terwer358
Ja się zaszczepiłem dwoma dawkami, pewnie niedługo trzecia, ale nigdy nie przyszłoby mi do glowy domagać się jakichś lockdownow czy obostrzeń dla mojego bezpieczeństwa. Tfu.
  • Odpowiedz
@Flypho: Terrorem można nazwać odgórne wprowadzenie takich zasad przez rząd i egzekwowanie ich przy użyciu policji lub innych służb. Natomiast jeśli prywatny właściciel restauracji chce wpuszczać tylko zaszczepionych to dlaczego nie mógłby tego zrobić? Równie dobrze może otworzyć restauracje do której nie wpuszcza Arabów albo Kobiet (to że wtedy była by inba to Inna sprawa xD)
  • Odpowiedz
Tylko szury nie wyjeżdżajcie na zachód, bo dopiero się zdziwicie, że w każdej knajpie pytają o certyfikat. Najwięksi oburzeni to ci co siedzą w pipidowach i nawet nie mają dostępu do restauracji, a szczytem kulinarnym jest kebab na rynku ( )
  • Odpowiedz
@Flypho: Wydaje mi się, że nie jest to takie proste jeśli chodzi o prawo.

https://www.google.com/amp/s/businessinsider.com.pl/gospodarka/przepisy/odmowa-wykonania-uslugi-czy-jest-zgodna-z-prawem/ezdjhq9.amp

W każdym razie, pomijając interpretację przepisów, czy nie byłoby lepiej, gdyby covidianie mogli siedzieć w swoich bańkach, a normalni ludzie (Zaszczepieni lub nie) korzystali bez ograniczeń z pozostałych lokali?
  • Odpowiedz
  • 0
@SzukajwLudziachDobra
Chciałbym żeby to było takie proste ale musimy iść na jakiś kompromis. Wirus istnieje, jest zajebiście zaraźliwy i zapełnia szpitale, które mogą tego nie wytrzymać. I co wtedy?
  • Odpowiedz
@NijuGMD: ciekawi mnie jakie poczucie bezpieczeństwa autor będzie mieć. Jestem zaszczepiony a właśnie i tak przechodzę COVID, to skoro i tak go mogłem złapać i złapałem to co za różnica czy siedzę z zaszczepionymi czy z niezaszczepionymi xD jeśli i jedni, i drudzy mogą być zarówno nosicielami jak i chorymi
  • Odpowiedz
  • 0
@SzukajwLudziachDobra
Jeśli polska służb zdrowia nie wyrabia z liczbą napływających pacjentów, to ewentualne obostrzenia mające na celu zmniejszenie liczby zakażeń muszą być ustalane na poziomie państwowym. Czy te obostrzenia faktycznie pomagają - #!$%@? to wie w sumie, jak to sprawdzić?
  • Odpowiedz