Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
siemanko - mam pytanie do osób korzystających z usługi Alert BIK
Mianowicie - czy istnieje szansa wycofania swoich danych (pesel + nr dowodu) z tej usługi? korzystam z niej od 7 miesięcy, założyłem pod wpływem wszystkich doniesień o wyłudzeniach danych etc.
Niemniej teraz słysząc informacje że dane w BIKu też mogą wypłynąć i wizja pojawienia się nowych banków nie współpracujących z BIK średnio mi się podoba. Jak na razie czytałem tylko fora dotyczące usunięcia wpisów kredytowych na BIK, ale nie mogłem się dokopać do info co do usunięcia stamtąd po prostu swoich danych osobowych.
Tak więc - nie mam zaciągniętych żadnych kredytów, rat etc. Mam czysty BIK - założony tylko w celu ochrony danych. Czy w tej sytuacji mogę wystąpić do BIK o usunięcie stamtąd mojego peselu i nr dowodu osobistego? czy raczej musi nastąpić jakiś okres w którym oni je przechowują i dopiero po nim kasują? Czy jak za 5 miesięcy im nie zapłacę za wydłużenie ochrony to oni wykasują moje dane automatycznie? Czy jest opcja po prostu złożenia do nich dokumentu o anulację subskrypcji i wycofania moich danych osobowych?
Czy jakiś miras poratuje nieogarniętego mirka jakąś informacją?

#bik #alert #pesel #dowod #alertbik

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61ab9a21596226000a57e470
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę