Wpis z mikrobloga

Przecena z początkowych 28500 na 23000. Ciekawe czy zejdzie poniżej 20k...

http://tablica.pl/oferta/volvo-s40-2-0d-2006-kinetic-179tys-serwisiwany-w-salonie-volvo-CID5-ID2HXHP.html


- nienabita klima (oby tylko brak czynnika)


- krzywe tarcze lub zwrotnica (bicie na kierownicy)


- huczące łożyska tył


- bujające zawieszenie tył


- brak mocy (tak jakby turbinie zapiekła się zmienna geometria)


- pedał sprzęgła nie wraca od razu, tylko powoli wychodzi przez 2-3 sekundy (winny prawdopodobnie wysprzęglik)


- komplet opon letnich dawno po znaczniku


- wymagane poprawki blacharskie i lakiernicze (schodzi klar, na błotniku widać już rdzę, sporo szpachli, podrapane reflektory do polerowania)


- wgniecenia na aluminiowych elementach wnętrza


- głębokie odarcie na tapicerce drzwi z tyłu


- mieszek skrzyni biegów zerwany


- uwalony mikrostyk klapy bagażnika


#mattcabbszukasamochodu #volvo
  • 6
Przecena z początkowych 28500 na 23000.


@mattcabb: Wystawiane od pół roku, nie chce się sprzedać i stąd 'przecena'? Uważaj na takie egzemplarze.

brak mocy (tak jakby turbinie zapiekła się zmienna geometria)


@mattcabb: Pamiętaj, że powodów braku mocy przy takim nowoczesnym dieslu może być miliard. Początkowe myślenie o braku geometrii łopatek może przeobrazić się w koszty rzędu kilku klocków. Bo się okaże, że zasilanie, że turbinę jednak trza zmienić, że może
@killerpizza: Cały czas śledzę sytuację na portalach aukcyjnych i ogłoszeniowych, żeby widzieć co schodzi a co wisi od miesięcy. oglądałem ten samochód, bo stał pod salonem Volvo w Katowicach i byłem ciekaw tych "drobnych rzeczy do zrobienia". Na miejscu szok. Nie dość, że do roboty blacharskiej, lakierniczej i mechanicznej, to jeszcze w środku niezadbane. Obstawiam, że ten samochód pójdzie poniżej 20k, albo zniknie na miesiąc i wróci po picowaniu za 27
Obstawiam, że ten samochód pójdzie poniżej 20k, albo zniknie na miesiąc i wróci po picowaniu za 27 999PLN.


@mattcabb: Jeśli widzisz to auto od kilku miesięcy na tablicy, to podjedź, zaoferuj tyle ile masz ( powiedzmy te 20 tys.zł. ) i zobacz jaka będzie reakcja. Jak się nie zgodzą, to zostaw swój telefon, a jeśli zadzwonią za 2 tygodnie, że jednak oddadzą za te 20 tys., to powiedz im wtedy, że
@mattcabb: dobre samochody sprzedają się na pieńku. Jeżeli coś leży od kilku miesięcy, to uciekaj jak od ognia. Chyba, że faktycznie za grosze sprzedadzą - tylko przygotuj się, że prawdopodobnie drugie tyle będziesz musiał włożyć w ten samochód, więc wyjdzie na to samo, a będziesz musiał się bujać po serwisach ;)
był chociaż raz taki przypadek w historii ludzkości, że handlarz faktycznie sprzedawał nienabitą klimę (a nie niesprawną)?


@RageKage: szkoda mi było czasu na sprzeczki słowne na temat samochodu, którego i tak już nie chciałem kupić. powiedział "nienabita", odpowiedziałem "yhym", a swoje i tak wiemy.

@kontra: jakbym chciał miał zamiar kupić, to bym już go kupił :). Wrzucam tutaj info o przecenie tylko jako ciekawostkę dla śledzących tag.