Wpis z mikrobloga

@Shady: Ale Kuszczak ma 31 lat. Tamten też sobie dobrze radzi w 1. lidze, a na dodatek jest młody. I tak nie zagra więc po co by było powoływać Kuszczaka? Dla tego będzie to przynajmniej jakieś doświadczenie.
@Shady: Myślisz, że tydzień na zgrupowaniu w wykonaniu 31 letniego Kuszczaka zmieni jego pozycję z numeru 4 na 1? Oczywiście, że nie. Warto dać młodemu chłopakowi szansę (czy jednak akurat ten młody powinien otrzymać szansę pozostawię bez komentarza, bo nie znam odpowiedzi na to pytanie).
Wy wiecie lepiej, to jasne.


@SpiderFYM: Jakbym wiedział lepiej to by mnie Boniek wybrał, a nie Nawałkę, ale do rzeczy. Głowacki obecnie ma 34 lata. Mistrzostwa są za 3. Za tyle to on już może nie grać, a jak mamy budować trzon reprezentacji na ten turniej to powołanie Arkadiusz G. było strzeleniem sobie w stopę. Po drugie drugi Januszu Głowacki zakończył reprezentacyjną karierę rok temu.

- Myślę, że jest to koniec
@chapeau_bas: Ty no, gość nie miał teraz szczęścia do reprezentacji. Teraz ma życiowa formę i czemu z tego nie skorzystać. Ja wiem że mamy super utalentowaną młodzież i wszystkie młodzieżówki to ostatnio udowodniły.
@SpiderFYM: @chapeau_bas:

Czy reprezentowanie kraju jest obowiązkiem zawodnika czy też on sam może decydować o grze w kadrze. Odpowiedzi na to pytanie udziela wprost ustawa z dnia 29 lipca 2005 r. o sporcie kwalifikowanym (Dz.U. z 2005 r. Nr 155, poz. 1298). Otóż, według ustawy o sporcie kwalifikowanym do podstawowych obowiązków zawodnika z chwilą powołania do kadry narodowej należy reprezentowanie kraju w międzynarodowych zawodach sportowych (art. 28 ust. 2). Wynika