Wpis z mikrobloga

2200 + 1 = 2201

Tytuł: Metro 2035
Autor: Dmitry Glukhovsky
Gatunek: fantasy
ISBN: 9788365315052
Tłumacz: Paweł Podmiotko
Wydawnictwo: Insignis
Liczba stron: 546
Ocena: ★★★★★★★★★

Metro 2035 - ostatnia część trylogii Glukhovsky'ego i tak jak przy 2034 słowo kontynuacja brałem w cudzysłów, tak tu mogę bez problemu to przyznać.

W ostatniej części autor powrócił do starego, dobrego Artema i starego dobrego WOGNu skąd główny bohater ponownie wyrusza w podróż przez moskiewskie Metro, tym razem jego celem nie jest ratowanie "świata", a odnalezienie innych ocalałych.

Tak jak Metro 2033 prezentowało postapokaliptyczny świat z mutantami w tle, a najgorszym potworem był człowiek, podobnie w Metro 2034 tak tutaj mutantów nie uświadczymy, autor przedstawia jeszcze brutalniej bestie ukryte pod ludzkim obliczem.
Glukhovsky w swojej powieści podkreśla także dobitnie kwestie ludzkiego egoizmu i brudną polityczną grę, która pod przykrywką różnych ideologii ma uszczęśliwiać ludzi, a wojny pomiędzy różnymi frakcjami; Czerwoną Linią, IV Rzeszą i Hanzą to efekt uboczny bardziej emocjonalnych członków organizacji spowodowany chwilowym spuszczeniem ze smyczy przez prawdziwych władców - Niewidzialnych Obserwatorów.

Bohaterowie w tej części są stworzeni bardzo dobrze, widać też wyraźną metamorfozę Artema, pojawia się tutaj także Homer, ale tym razem nie męczy czytelników opisami natury i budowli, a żeby jeszcze bardziej podkreślić podłą ludzką naturę Glukhovsky wykorzystuje do tego celu towarzyszy Artema i ludzki egoizm.
Dodatkowym ciekawym elementem okazuje się tu kura - która towarzyszy czytelnikom wraz z bohaterami do samego końca.

Podsumowując, bardzo dobra powieść w starym stylu Glukhovsky'ego, fani Metro 2033, którzy zawiedli się Metro 2034 na pewno ponownie zakochają się w tunelach moskiewskiego Metra

#bookmeter #ksiazki #fantastyka #czytajzwykopem #metro2033 #metro2035
Mistborn - 2200 + 1 = 2201

Tytuł: Metro 2035
Autor: Dmitry Glukhovsky
Gatunek: fanta...

źródło: comment_1638483815s2xgIRNG6ozPl3YVv0pSZ3.jpg

Pobierz
  • 6
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★★ (9.0 / 10) (1 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-01-01 12:00 tag z historią podsumowań »
W abonamentach: www.legimi.pl
Kategoria książki: fantasy, science fiction, horror
Liczba stron książki: 540

Jesteś pierwszym recenzentem tej książki tutaj :)

Podobne książki:
1\. Piter (Szymun Wroczek) - najnowsza recenzja usera Kubeusz89 ★★ (4.0 / 10) - Wpis »
2\. Metro 2034
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mistborn: muszę nadrobić bo dostałem rok temu na święta a przeczytałem jakieś 80 stron i nie zabrałem ze sobą. A sama trylogię polecam osobom lubiącym klimaty postapo, bardzo klimatyczna seria